Publicat 09 Feb 2021 | Reactualizat 23 Feb 2021 | Expiră 11 Mar 2021

Economist

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 4 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate (finante/contabilitate) finalizate;
- Cunoștințe de contabilitate financiara, gestiune si legislație fiscală la nivel avansat;
- Experiență pe o poziție similară timp de cel puțin 3 ani;
- Interes pentru dezvoltarea profesională proprie;
- Persoană organizată, ordonată, dinamică și implicată în bunul mers al companiei;
- Capabil să lucreze cu termene si date limită;
- Deține abilități de folosire a pachetului Ms Office: Excel, Word, Outlook;
- Experienta de lucru cu sisteme informatice financiar-contabile (experienta de lucru in sistemul ERP reprezinta un avantaj)

Descrierea jobului

Asigurarea, inregistrarea si prelucrarea cronologic si sistematic a documentelor financiar-contabile (facturi interne, intracomunitare si extracomunitare, bonuri de consum, note de transfer, etc) ;
Inregistrarea platilor si incasarilor, conform extrasului de cont bancar, respectiv a celor in numerar conform registrului de casa, atat in RON, cat si in valuta;
Intocmirea, verificarea si inregistrarea avansurilor spre decontare si deconturilor de cheltuieli;
Gestionarea deconturilor si a documentelor aferente deplasarilor interne si externe;
Asigurarea evidentei contabile a activelor imobilizate, circulante si a relatiilor cu tertii;
Asigurarea elaborarii in termen util a situatiilor economico-financiare solicitate de seful ierarhic superior;
Asigurarea intocmirii la timp si in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare a balantelor de verificare precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
Participarea la analize economice complexe initiate de Directorul economic;
Intocmirea si transmiterea Declaratiei Intrastat;
Participarea la efectuarea inventarierii bunurilor materiale si banesti sle unitatii, conform prevederilor legale si raspunderea de corecta realizare a acestei activitati
Asigurarea intocmirii si centralizarii documentelor legate de activitatea de salarizare: adeverinte de salarizare, adeverinte de vechime, note de lichidare, etc. precum si inregistrarea in contabilitate a tuturor operatiunilor aferente activitatii de resurse umane;
Completarea, listarea si distribuirea noilor angajati a: Contractului individual de munca, fisei de post si a celorlalte documente necesare pentru dosarul de personal
Administrarea dosarelor de personal ale angajatilor pentru a respecta toate cerintele legale
Calcularea statelor de plata lunare in baza informatiilor continute de contractele individuale de munca, a pontajelor lunare si alte documente;
Asigurarea intocmirii si transmiterii declaratiilor lunare/anuale privind contributiile salariale precum si efectuarea platilor on-line a salariilor si a contributiilor sociale aferente salariilor;
Gestionarea concediilor de odihna si intocmirea rapoartelor privind concediile efectuate si gestiunea concediilor medicale;
Intocmirea situatiilor lunare privind tichetele de masa, note contabile;
Inregistrarea in Revisal a modificarilor de personal si raportarea catre ITM;

MINDTHEGAP este un brand eclectic premium, care concepe și produce Tapet, Textile, Corpuri de iluminat și Tablouri, produse distribuite mai apoi în peste 70 de țări din întreaga lume. Credem că design-urile noastre cu un puternic caracter artistic, spiritul nostru liber, obsesia pentru calitate și detaliile bogate sunt sufletul produselor noastre, punctele noastre forte.

Pe măsură ce continuăm să creștem, căutăm în mod constant noi talente și colegi devotați. Suntem dornici să găsim oameni care caută provocări zilnice și care cred că jobul într-o companie ca a noastră este mai mult decât un simplu loc de muncă.

Vă invităm să descoperiți lumea noastră plină de combinații interesante, creativitate și spirit liber!

About MINDTHEGAP

MINDTHEGAP is a premium eclectic brand that designs and manufactures Wallpaper, Fabrics, Lighting and Wall Art products sold in over 50 countries around the world. Our powerful artistic designs, our free spirit, obsession for quality and rich details we believe are at the heart of our products, our true strong points.

As we continue to grow, we are constantly looking for new talents and devoted colleagues. We are eager to find people who look for daily challenges and who believe that working in a company like ours is more than a simply job.

Come and join our world full of intriguing combinations, creativity and free spirit!

Economist  -  Global Art Production

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles