Publicat 11 Sep 2020 | Reactualizat 25 Sep 2020 | Expiră 11 Oct 2020

ECONOMIST

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, spaniolă
  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare cu licenta in domeniul economic
- Vechime in specialitatea studiilor necesare exercitatii functiei de economist de cel putin 3 ani
- Cunostiile obligatorii de contabilitate primara, financiara, de gestiune si programul de contabilitate WINMENTOR
- Cunostiinte foarte bune de operare PC (Microsoft Office – Word, Excel; Internet Explorer)
- Experienta in domeniul Resurselor Umane
- Capacitatea de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe
- Nivel ridicat de responsabilitate, corectitudine, seriozitate , atentie la detalii, tenacitate
- Cunoscator de limba Engleza/Spaniola

Descrierea jobului

- Gestionare personal, intocmire contracte de munca, acte aditionale, calculare salarii, inregistrari REVISAL
- Inregistrarea in sistemul informatic a tuturor documentelor financiar-contabile si arhivarea acestora in conditii bune
- Verificarea inregistrarilor contabile si a jurnalelor lunare, premergatoare inchiderii conturilor si intocmirii balantei contabile lunare si a bilantului semestrual si anual
- Intocmeste si depune toate declaratiile lunare/trimestriale obligatorii pentru bugetul statului si INTRASTAT
- Mentine relatia cu administratia finaciara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, Casa de sanatate, etc)
- Intocmeste situatii financiare, precum si alte documente solicitate de catre administratorul societatii
- Activitate de export si import, livrari intracomunitare, transport etc.

Angajarea se va face pe o perioada determinata.
CV-urile se pot trimite si la sediul societatii din Cluj-Napoca, B-dul Muncii, nr.14 (incinta Napomar).
Trimiterea CV-ului reprezinta acordul dvs. cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul implicarii in procesul de recrutare si angajare. In cazul in care nu sunteti selectat, CV-ul dvs. va ramane in baza noastra de date pentru a va putea contacta in eventualitatea unei alte oportunitati de colaborare.

S.C. DANOMAR SA, parte a Grupului Danobat, isi desfasoara activitatea in Romania de 16 ani. Producator de masini unelte pt prelucrarea metalelor (strunguri CNC, masini de frezat si alezat CNC, masini de rectificat CNC, masini de stantat CNC, masini de debitat, slefuit, profilat, cantuit, combinate etc), DANOMAR colaboreaza cu numeroase firme romanesti din domeniul industriei grele. SC DANOMAR SA are ca principale obiecte de activitate: •gestionarea relatiilor cu furnizorii romani de piese •desfasurarea activitatilor de:verificare a calitatii pieselor, montaj de utilaje si subansamble, punere in functiune

ECONOMIST  -  SC DANOMAR SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles