Publicat 23 Iul 2019 | Reactualizat 20 Aug 2019 | Expiră 23 Aug 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· studii superioare, obligatoriu in domeniu financiar-contabil;
· experienta in domeniu minim 2 ani;
· cunostinte de operare PC (MS Office, Excel);
· cunoasterea soft-ului SAP reprezinta avantaj;
• Comunicare şi muncă în echipă;
• Planificare – organizare, auto-disciplină;
• Managementul timpului;
• Seriozitate, atitudine proactivă

Descrierea jobului

Responsabilitati:

inregistrarea corecta si la zi a documentelor contabile registre de casa, deconturi, extrase bancare – incasari clienti (sistem informatic SAP);
asigura corectitudinea documentelor primare: deconturi, chitante, etc.;
verifica incasarile si platile prin casa, provenienta si distribuirea acestora (incasari cash de la clienti si plati cash de la furnizori);
opereaza si verifica corectitudinea avansurilor de trezorerie, respectiv eliberarea numerarului din caserie numai pe baza unei dispozitii de plata si verifica corectitudinea incasarilor de numerar prin dispozitii de incasare;
intocmeste si verifica situatia privind soldurile furnizorilor la sfarsit de luna;
efectueaza operatiuni de clearing in SAP (clienti, furnizori, alte conturi contabile);
furnizeaza fisa de cont client la cerere;
participa la procesul de inventariere anual sau ocazional;
intocmirea de rapoarte si situatii la cererea superiorului ierarhic;
activitati de arhivare;
alte activitati suport in departamentul financiar.

Beneficii:
-asigurare medicala privata;
-tichete de masa;
-accces la sala de sport (Arena);
-acces la cursuri de pregatire profesionala.

www.imobiliare.ro, Portalul Afacerilor Imobiliare, este o proprietate a companiei SC Realmedia Network SA. Serviciile pe care le punem la dispozitia clientilor nostri inglobeaza 18 ani de experienta in domeniul afacerilor imobiliare online. Cu o baza de date de proprietati imobiliare din toate regiunile tarii si peste 1.600.000 vizitatori unici lunar, suntem lideri pe piata de profil din Romania.

Expirat
Economist  -  Realmedia Network SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles