Publicat 17 Iul 2019 | Expiră 17 Aug 2019

ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent FEAA (reprezinta un avantaj facultatea de Contabilitate sau Fiscalitate)
Cunostinte avansate de operare PC (Excel,Word, Outlook Express)
Capacitatea de organizare si prioritizare a sarcinilor
Atentie la detalii
Abilitatea de a lucra cu mai multe termene limita in acelasi timp
Seriozitate si perseverenta
Abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobului

Inregistrarea documentelor contabile in programul de contabilitate Mentor.
Verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare.
Efectuarea contabilitatii financiara pe baza contabilitatii primare, inclusiv calcularea impozitelor si taxelor cu respectarea unor termene agreate cu clientii si transmiterea de raportari catre management
Intocmirea deconturilor si declaratiilor pentru impozitele si taxele cerute de legislatia in vigoare
Intocmirea raportarilor financiare anuale si raportarile contabile semestriale
Comunicarea catre client a informatiilor cu privire la: finalizarea lucrarilor, rezultatele financiar –contabile, diferite rapoarte solicitate, demersuri la diverse institutii
Cunoasterea legislatiei cu privire la spetele aparute in activitatea clientului

Cabinetul functioneaza din anul 2009 si presteaza servicii de contabilitate, consultanţă şi expertiză.

Echipa de angajaţi şi colaboratori ai societăţii este formată din profesionişti cu experienţă în domeniul fiscal , financiar – contabil, bancar şi legislativ. Cabinetul colaborează cu alte firme de profil : evaluare, consultanţă şi asistenţă juridică, traducere, resurse umane, astfel încât serviciile oferite clienţilor să fie complete.

Cabinetul are calitatea de membru al C.E.C.C.A.R. si al C.A.F.R.

Serviciile noastre se pot oferi sub formă de pachete permanente complete sau parțiale. Oferim și servicii speciale adaptate nevoilor clienților noștri.

Expirat
ECONOMIST  -  FETECAU D MARIA EXPERT CONTABIL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles