Publicat 05 Iul 2019 | Reactualizat 02 Aug 2019 | Expiră 05 Aug 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice;
- Experienta minim 5 ani in domeniul financiar – contabil;
- Abilitati de lucru pe calculator si dexteritate de utilizare EXCEL si WORD;
- Cunostinte de limba engleza sau germana constituie un avantaj;
- Permis de conducere categ B reprezinta un avantaj, dar nu este obligatoriu;
- Capacitate de lucru in echipa;

Descrierea jobului

- Inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii, vanzari, banca, casa, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc
- Emitere si inregistrare facturi fiscale;
- Verificarea stocurilor faptice pe locatii cu gestiunea contabila;
- Evidenta productiei agricole neterminate si repartizarea cheltuielilor pe centre de cost.
- intocmirea si verificarea declaratiilor fiscale lunare (decontului de TVA, D390, Intrastat, Revisal, statistica, etc);
- intocmirea bilantului contabil semestrial si anual cu notele aferente.
- Suport pe toata perioada desfasurarii auditului.
- Suport pe perioada desfasurarii controalelor fiscale .
- Raportari catre conducerea societatii;

Banat Agri Group, este un grup de producatori cu profil agricol, care isi desfasoara activitatea in Vestul tarii, in Judetele Timis si Caras Severin. Sediul central al grupului de firme este in municipiul Timisoara. Domeniile principale in care activam sunt: productia vegetala, zootehnia, producerea furajelor, producerea nutreturilor combinate, depozitarea, conditionarea si prelucrarea productiei vegetale, procesare samanta. Personalul care activeaza in cadrul firmelor este de aproximativ 200 angajati.

Expirat
Economist  -  Banat Agri Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles