de ani Fără Frică...

Publicat 14 Mar 2019 | Expiră 14 Apr 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • nivel studii: superioare economice
  • experienţa - 5 ani
  • cunoştinţe necesare – cunoaşterea şi aplicarea prevederilor legislative în vigoare (Lg.nr.82/1991 republicată; O.M.F.P. nr. 1802/2014; Codul Fiscal, Codul de procedură fiscală), utilizare P.C.;
  • aptitudini şi deprinderi necesare – aptitudini de a lucra cu documente, planificare şi organizare a activităţii, flexibilitate, lucru în echipă, intuiţie, putere de prevedere, comunicare, cooperare, sinteză;
  • cerinţe pentru exercitare: atenţie la înregistrarea documentelor contabile conform prevederilor legale, inteligenţă, autocontrol comportamental, fermitate, perseverenţă, operativitate în efectuarea lucrărilor, încadrarea în termene utile pentru raportările financiar-contabile, capacitate de concentrare, asumare a responsabilităţilor, confidenţialitate, finalizarea obiectivelor, etc.

Descrierea jobului

Sumarul postului

  • evidenta clientilor externi, garantii export si clienti creditori externi, evidenta incasarii facturilor de export,evidenta si declaratii TVA, participare la intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli.
  • evidenta contului 345 “ PRODUSE FINITE” ,354 “ produse finite aflate la terti “, “418 “ clienti facturi de intocmit “, 8033 “produse finite in custodie”

Expirat
Economist  -  S.C. PROMEX SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles