Publicat 07 Mar 2019 | Reactualizat 06 Apr 2019 | Expiră 07 Apr 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- AAbsolvent studii superioare economice;
- Experienta in domeniul financiar-contabil pe o pozitie similara;
- Cunostinte si experienta in utilizarea programului de contabilitate SAGA constituie avantaj;
- Cunostinte PC (MS Office, soft contabilitate, etc.);
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Capacitatea de a respecta termenele limită;
- Cunoastere foarte buna a legislatiei in domeniu;
- Persoana dinamica;
- Orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp;
- Capabil sa lucreze individual, dar si in echipa;
- Persoana analitica, responsabila, stabila, organizata;
- Capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;
- Specializare in domeniul financiar -contabil / diploma de contabil autorizat CECCAR reprezinta avantaj;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
-Derularea operatiunilor financiar contabile, completarea registrelor contabile, intocmirea balantei de verificare;
- Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de contabilitate;
- Intocmirea declaratiilor lunare catre autoritati si transmiterea documentelor specifice;
- Realizarea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
- Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori;
- Evidenta extraselor bancare;
- Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor;
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de managementul societatii;
- Mentinerea relatiei cu clientii sau administratiile financiare; Comunicare cu clientii telefonic si pe E-mail;
- Tine evidenta mijloacelor fixe (amortizare, transferuri, iesiri), precum si a obiectelor de inventar.

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânără, dinamică
Posibilitate de creștere profesională
Mediu de lucru plăcut
Pachet salarial atractiv
Asigurare medicală
Decontare transport RATB/METROREX.

Ubitech este o companie 100% romaneasca ce ofera servicii complete in domeniul constructiilor, de la faza de proiectare pana la livrarea la cheie a constructiei. Principiile care stau la baza crearii companiei sunt calitate, onestitate si munca. Fie ca e vorba de o constructie rezidentiala, o hala de depozitare sau un ansamblu complex, echipa Ubitech reuseste sa ofere clientilor sai accesibilitate si suport, performanta si siguranta.

Expirat
Economist  -  UBITECH CONSTRUCTII SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles