check_circle

Job verificat

|Publicat 26 Feb 2019 | Reactualizat 28 Mar 2019 | Expiră 29 Mar 2019

Economist

CONFIDENTIAL
1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice, specializare in contabilitate;
  • Experienta anterioara de lucru in contabilitate de minim 10 ani;
  • Cunoasterea programului de contabilitate OMC este obligatorie;
  • Cunoasterea legislatiei economice si fiscale, principiilor si practicilor contabile;
  • Abilitati de utilizare PC (pachet MS Office), programe de contabilitate;
  • Abilitati foarte bune de comunicare (verbala si scrisa) si de relationare;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin intermediar;
  • Capacitate de organizare a activitatii;
  • Atentie la detalii si acuratete;
  • Capacitatea de gandire logica, analiza, sinteza, memorie buna;
  • Abilitatea de a rezolva probleme urgente si activitati sub presiune;
  • Abordare proactiva a sarcinilor incredintate;
  • Abilitate de invatare rapida si asimilare;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Persoana integra, onesta, adaptabila, rezistenta la factori de stres, amabila.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea in contabilitate a operatiilor patrimoniale legate de facturarea clientilor;
  • Inregistrarea in contabilitate a operatiilor patrimoniale legate de mijloace fixe si obiecte de inventar;
  • Inregistrarea cronologica si sistematica a operatiilor care afecteaza patrimoniul institutiei si sunt evidentiate in registrul de casa, etc.;
  • Aplicarea si verificarea acuratetii alocarii veniturilor pe linii de business;
  • Intocmire declaratii conform legislatiei in vigoare si raportari specifice activitatii;
  • Acordare suport pentru colaboratorii externi (audit intern, audit financiar, etc) ;
  • Aplicarea si verificarea respectarii procedurilor interne si a legislatiei in vigoare;

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Economist  -  CONFIDENTIAL