Publicat 13 Feb 2018 | Reactualizat 13 Mar 2018 | Expiră 16 Mar 2018

Economist

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul economic / financiar-contabil;
Minim 3-5 ani experienta;
Cunostinte generale de fiscalitate şi contabilitate.
Cunoştinţe avansate operare pachet Office.
Cunoştinţe limba engleză.

Descrierea jobului

  • Înregistrează facturi în ERP şi soft contabilitate.
  • Responsabil privind programarea plăţilor.
  • Întocmeşte ordinele de plată în sistem electronic.
  • Asigură evidența operativă a Trezoreriei firmei - evidentă, înregistrări, ridicări numerar, plăţi numerar.
  • Înregistrează comenzi în sistemul ERP pentru departamenul Financiar.
  • Participă la inventarierea stocurilor.
  • Gestionează, verifică şi înregistrează decontările cu angajaţi.
  • Întocmeşte Jurnalele de TVA.
  • Verifică TVA şi întocmeşte nota contabilă de închidere TVA.
  • Întocmeşte declaraţia 390, livrări şi achiziţii intracomunitare.
  • Întocmeşte declaraţia 394, livrări achiziţii interne.
  • Ţine evidenţa mijloacelor fixe, investiţii în curs.
  • Înregistrază facturile pentru investiţii.
  • Efectuează calculul şi înregistrarea amortizărilor.Intreţine, actualizează baza de date cu furnizori.

BMT România este parte a BMT International, cu sediul central în Belgia. Grupul BMT este prezent în mai multe tãri(Belgia, Germania,Cehia,România,Mexic,China,India,SUA), care activeazã în industriile aeronauticã, feroviarã, automotive si a sticlei.

In România, cele patru divizii sunt reprezentate la Iasi (BMT Aerospace, IGW, OMCO,CNUD-EFCO) si Alba Iulia(VCST), având în total peste 1.500 de angajati, ceea ce reprezintã o treime din totalul de profesionisti la nivel global.

VCST in prezent are 350 angajati si ocupã o pozitie de top în industria Automotive ca furnizor de componente de mare precizie: roti dintate, arbori dintati sau componente de frânã, utilizate în motoare, transmisii si sisteme de frânare ABS.

Expirat
Economist  -  VCST Automotive Production Alba SRL