Publicat 16 Feb 2021 | Reactualizat 23 Feb 2021 | Expiră 18 Mar 2021

Economist - Specialist Resurse Umane

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Financiar / Contabilitate, Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

  • studii superioare de specilitate și experiența anterioară într-o poziție similară de minim 6 luni- 1 an (experiența într-o societate de expertiză contabilă reprezintă un avantaj);
  • cunoștințe solide de legislația muncii;
  • cunoștințe solide de Microsoft Office (Excel, Word), REVISAL, WinMentor;
  • atenție la detalii.

Descrierea jobului

  • verificarea pontajelor primite de la clienți și întocmirea statelor de plată;
  • întocmește și gestionează documente legale specifice: contracte individuale de muncă, acte adițonale, decizii, adeverințe, cereri, declarații etc;
  • realizarea declarațiilor lunare privind obligațiile la buget (D112);
  • verificarea fișelor fiscale cu balanțele de verificare;
  • întocmește și depune dosarelor pentru decontarea indemnizațiilor de concedii medicale, șomaj tehnic, convenții cu AJOFM.
  • se informează constant în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul resurselor umane;
  • la indrumarea șefului ierarhic întocmește diverse documentații solicitate de clineți sau instituțiile statului;
  • participă activ la rezolvarea sarcinilor echipei.
Ce iți oferim:
  • salariu atractiv, in funcție de cunoștințe și experiență;
  • bonusări suplimentare cu ocazia: Paște, Crăciun, 8 martie;
  • mediu de lucru plăcut, echipă tânără și dinamică.

Economist - Specialist Resurse Umane  -  Pamex Fiscont S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles