ECONOMIST SI SPECIALIST RESURSE UMANE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Economist- 1 post:
•Sa detina minimum 2 ani experienta intr-o firma de contabilitate sau departament contabil;
•Sa fie absolvent de studii superioare de profil economic;
•Sa aiba cunostinte de operare PC si Microsoft Office;
•Sa cunoasca softului de contabilitate: Saga- avantaj, SoftOne ERP- avantaj;
•Sa detina cunostinte solide de contabilitate, de corelare a documentelor contabile;​
•Abilitati foarte bune de comunicare si organizare a timpului, sarcinilor, activitatilor zilnice;
•Spirit de echipa, perseverenta, proactivitate si orientare spre rezultate;
•Atentie la detalii.

Specialist resurse umane/ IRU- 1 post:
•Absolvent studii superioare in domeniul economic;
•Experienta profesionala de minimum 2 ani in domeniu;
•Cunostinte solide de legislatie in domeniul muncii;
•Certificat Inspector Resurse Umane reprezintă o condiție eliminatorie;
•Cunoştinte de operare Saga- avantaj, Microsoft Office, Revisal;
•Excelente abilitati de lucru in echipa, comunicare, proactivitate;
•Persoană punctuală, responsabilă, organizată.

Descrierea jobului

Economist:
•Efectueaza toate operatiile de evidenta fiscala si contabila pentru clientii din portofoliu:
1. verifica si inregistreaza lunar documentele contabile justificative aduse spre prelucrare de catre clientii din portofoliu;
2. evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
3. evidența si inregistrarea extraselor bancare, a registrului de casă și a deconturilor;
4. operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
5. reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
6. verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
7. menținerea relației cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;
•Intocmeste lunar balantele de verificare pentru clientii din portofoliu.
•Intocmeste lunar sau trimestrial, dupa caz, declaratii fiscale, precum si bilanturile contabile pentru clientii din portofoliu.

Specialist resurse umane/ IRU:
Administrare personal:
· Intocmirea contractelor individuale de munca si a dosarelor de personal la angajare;
· Intocmirea documentatiei pentru incetarea/ modificarea/ suspendarea raporturilor de muncă;
· Generarea si transmiterea inregistrarilor in Registrului general de evidenta a salariatilor (Revisal), conform prevederilor legale;
· Eliberarea de adeverinte pentru salariati;
· Intocmirea diverselor situatii privind concediile (de odihna, concediile fara plata, concediile medicale si dosarele de recuperare de sume din concediile medicale);
· Notificarea permanenta in privinta schimbarilor legislative legate de resursele umane.

Salarizare:
· Calculul salarial pe baza datelor datelor de personal actualizate la zi, a orelor lucrate comunicate de client (pontajul lunar), generarea si transmiterea fluturasilor de salariu;
· Calculul orelor de orice tip (suplimentare, timp normal, timp de noapte, absente), calculul concediilor de odihna si a concediilor fara plata, calculul sumelor rezultate din diverse modificari;
· Generarea si transmiterea declaratiei unice 112, a declaratiei 100 si a altor declaratii care decurg din activitatea de salarizare;
· Dosare recuperare sume din FNUASS.
· Intocmirea statelor de salarii pentru personalului angajat.

Beneficii:
•Pachet salarial atractiv format din: salariu fix, tichete de masa, prime Paste, Craciun, 8 Martie, decontare transport;
•Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara cu o pregatire profesionala solida, dinamica si motivata;
•Mediu de lucru modern si placut.

Programul este de 8 ore/zi, 08.30- 17.00 si se solicita prezenta fizica la birou- zona Cotroceni, la 5 minute distanta de Metrou Eroilor.

Descrierea companiei

Cont Consult- firma de contabilitate si servicii conexe.
www.contconsult.ro

Te invitam la o discutie! In functie de profilul si dorinta ta de dezvoltare, vei putea face parte din departamentele de Contabilitate/ Gestiune personal si salarizare si vei avea posibilitatea de a lucra pentru clientii societatii noastre.
Ne-ar face o desosebita placere sa ni te alaturi!
Succes!
Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos