ECONOMIST SENIOR

SC Oncos Transilvania SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare cu licenta in domeniul economic.
  • Persoana cu experienta minima de 3 ani in contabilitate financiara si de gestiune.
  • Cunostinte de legislatie financiara.
  • Nivel avansat de utilizare a MS Office (Excel avansat).
  • Atentie concentrata si distributiva.
  • Capacitate de analiza, rapiditate in procesul de luare a deciziilor si de rezolvare a problemelor.
  • Abilitatea de a coordona mai multe proiecte si responsabilitati in paralel.
  • Abilitatea de a respecta termenele.

Descrierea jobului

  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala pe baza documentelor justificative, pentru toate operatiunile patrimoniale.
  • Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile.
  • Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora.
  • Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA regleaza dupa caz balantele de verificare lunara
  • Asigura efectuarea calculelor de rentabilitate pe centre de cost.
  • Asigura inctocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare.
  • Supravegheaza arhivarea documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor.

ONCOS, lider in industria agroalimentara, producator de carne de pasare cu o larga retea de magazine de desfacere in Transilvania, functioneaza pe piata de profil din Romania din anul 1991. Compania numara peste 750 de profesionisti care lucreaza pentru partenerii sai: clienti si furnizori. Recunoscut ca unul dintre principalii angajatori din industria de profil, ONCOS te invita sa te alaturi echipei sale pentru a-ti construi o cariera de succes.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.