Economist Senior

ELECTROGRUP INFRASTRUCTURE SA 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Cunoasterea solida a legislației actuale în ceea ce privește contabilitatea, elementele de bază ale dreptului civil, precum și legislația financiară, economică și fiscală;
• Cunoasterea organizarii contabile, regulile de conduită, codurile de etică, metodele de management corporativ, toate tipurile de contabilitate, inclusiv statisticile;
• Experienta minim 3 ani in domeniu si studii superioare in domeniul economic;
• Cunoastere sistem ERP, preferabil SAP sau Asis;
• Utilizator pachet Office - Excel nivel avansat;
• Stil de lucru organizat, responsabil, usor adaptabil la situatii noi si deschidere spre dobandirea de noi cunostinte;
• Limba engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

• Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.);
• Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
• Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
• Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
• Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
• Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
• Urmarirea documentelor cu regim special;
• Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
• Intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual.

E-INFRA este un grup de patru companii active în domeniile infrastructurii energetice și de telecomunicații, constructii civile si industriale, format din Electrogrup SA, Netcity Telecom SRL, Direct One SA și Nova Power & Gas SRL, care reunește în prezent peste 600 de angajați și a generat o cifră de afaceri consolidată de peste 120 milioane euro în 2020.

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.