Economist SENIOR & Economist

CARANDA BATERII SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CARANDA BATERII SRL angajeaza Economist senior (cu experienta de 5-10 ani) si Economist (cu experienta de 3-5 ani)!

Localitate: Bucuresti!

Cerinte:
  • Criterii profesionale și personale;
  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Cunoștințe de operare MS Office (Word, Excel);
  • Promptitudine, atenție la detalii;
  • Orientat spre acțiune și flexibilitate;
  • Riguros în realizarea sarcinilor;
  • Capacitatea de a lucra cu termene limita;
  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă;
  • Limbaj coerent și elevat;
  • Inițiativă, discreție, corectitudine și punctualitate;
  • Atitudine pozitiva și fire comunicativa.

Descrierea jobului

Responsabilități Economist Senior:
  • Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic;
  • Răspunde de înregistrarea, verificarea si reconcilierea tranzactiilor economice din contabilitatea primara si financiara avand ca obiectiv respectarea cerintelor in ceea ce priveste standardele contabile cat si legislatia fiscala;
  • Suport pe perioada auditului financiar si a eventualelor controale financiare;
  • Întocmeste, verifica si confirma balanta de verificare lunara;
  • Închide lunar conturile de venituri si cheltuieli, conturile de TVA;
  • Pregăteste declarațiile și raportările periodice, lunare, trimestriale, semestriale și anuale;
  • Întocmeste raportările și analizele economico-financiare specifice;
  • Ofera suport din punct de vedere economic celorlalți angajați;
  • Organizeaza si participa la activitatile de inventariere a patrimoniului;
  • Respecta termenele de inchidere lunare;

Responsabilități Economist:
  • Operarea zilnica a documentelor justificative pana la nivel de balanta, respectand standardele contabile si legislatia in vigoare;
  • Participa la activitatile de inventariere de patrimoniu;
  • Reconciliaza soldurile contabile pentru aria sa de activitate;
  • Intocmeste rapoarte specifice, periodice sau la nevoie, solicitate de catre conducere
  • Respecta termenele de inchidere lunare.

Beneficii:
  • Mediu de lucru profesional, alături de o echipă dinamică;
  • Tichete de masa;
  • Al 13 lea salariu;
  • Abonament servicii medicale.
Doar cei selectați vor fi contactați.

CARANDA BATERII SRL, este o societate privata cu capital integral romanesc fondata in anul 1991 care produce si comercializeaza o gama larga de baterii.
Caranda este o ECHIPA si a cladit relatii pe termen lung cu clientii, furnizorii si toti colaboratorii firmei.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.