Publicat 14 Oct 2020 | Reactualizat 28 Oct 2020 | Expiră 13 Nov 2020

Economist pentru biroul financiar

1 post

Candidatul ideal

•Studii superioare economice :Contabilitate si informatica de gestiune sau Finante banci
• Experienta pe o pozitie similara (minim 5 ani );
• Cunostinte avansate pachet Office, in special Excel si programe de gestiune financiar-contabila
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa;

Descrierea jobului

Sarcini si atributii principale ale postului:
•gestiunea trezoreriei : monitorizare parteneri-decontari-restante; alte plati ( buget de stat, banca , salarii )
• mentinerea relatiei operative cu institutiile financiare;
• gestionare factoring ( limita existenta, acoperire cu circulante necesar de finantat).
• efectuarea demersurilor necesare pentru realizarea la timp a incasarilor si a recuperarii creantelor
(in colaborare cu juridic).
• realizarea rapoartelor periodice, analize vanzari incasari-solduri scadente/nescadente .
•analiza bonitatii partenerilor ( procedura credit score ), analiza activitatii firmelor , a relatiilor de grup, verificare dosare inregistrare debitori, inscrieri AEGRM,
•declaratii autoritati : calcule si verificari taxe si impozite, reconcilieri ,declaratii,

SC ELECTROPLAST este o societate pe actiuni cu capital privat, cu peste 20 de ani de experienta remarcabila in domeniul industriei producatoare de cabluri si conductori electrici din cupru si aluminiu.
Cultura organizationala deschisa si transparenta faciliteaza integrarea si adaptarea noilor colegi .

Economist pentru biroul financiar  -  electroplast

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles