Economist licentiat Mid-Level/ Senior-Level

CONBAC SA BACAU - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 800 - 1200 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim colegi noi, va asteptam sa va integrati in echipa noastra. Nu ezitati sa aplicati daca:
  • Aveti studii superioare economice finalizate( avantaj daca sunteti Expert Contabil si experinta in contabilitatea constructiilor - Senior Level);
  • Aveti cunostinte avansate in contabilizarea salariilor- avantaj ;
  • Experienta in domeniul financiar/contabilitate – minim 3 ani ( economist Mid-Level);
  • Experienta in domeniul financiar/contabilitate – minim 5 ani (economist Senior-Level);
  • Ai capacitatea de a integra volume mari de informații, de concentrare asupra elementelor care generează succesul și luarea deciziilor în condiții de presiune a timpului
  • Operare PC - Microsoft Office – nivel avansat, operare rapida in excel;
  • Organizare si prioritizare;
  • Seriozitate si confidentialitate
  • Atitudine proactiva, atenție distributivă, viteză de reacție;

Descrierea jobului

  • Contabilitate de la A la Z:
  • Verifica si inregistrareaza in aplicaţia de contabilitate pe centrele de cost bugetate: documentele primare de achiziţii si livrari, servicii si stocuri, deconturi, tine evidenta cheltuielilor inregistrate in avans;
  • Asigura sprijin în realizarea controalelor efectuate de către autorităţile fiscale si a auditorilor interni, cu informaţiile şi rapoartele necesare controlului;
  • Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului;
  • Participa la reconcilierea si inchideriea conturilor;
  • Inregistreaza/urmareste costurile cu salariile, analizeaza productivitatea muncii;
  • Urmareste circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii;
  • Participa la operatiunile contabile din departamentul financiar contabil;
  • Diverse analize financiare, pe conturi şi centre de profit şi de cost;
  • Provizioneaza costurile contractuale;
  • Participa la alte analize financiar/operationale cerute pentru suportul deciziilor de business;
Beneficii:
- pachet salarial negociat direct in functie de experienta
- asigurare privata,
- bonusuri de performanta,
- decontare transport sau cazare (in caz de relocare),
- posibilitate avansare/ dezvoltare personala..

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022