Publicat 30 Mai 2016 | Expiră 01 Iul 2016

Economist in economie generala, cod COR 263102 - full time, durata determinata

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare economice (financiar–contabilitate);
• Cunoasterea legislatiei din domeniul financiar-contabil;
• Buna operare PC;
• Capacitatea de a rezolva sarcinile de lucru cu supervizare minima;
• Abilitati de comunicare si relationare;
• Rezistenta la stress;
• Buna cunoastere a limbii engleze;
• Bune abilitati de organizare si planificare;
• Abilitati de lucru in echipa;
• Experienta minim 3 ani in domeniul financiar-contabil.

Descrierea jobului

• Aplica masurile financiar-contabile conform prevederilor legale si ale celor interne;
• Introduce documentele si datele in programul de contabilitate statutara si le importa in SunSystem conform graficului de raportare ;
• se asigura ca verificarea si reconcilierea soldurilor conturilor din balanta se face lunar si sunt adresate catre supervizor toate neconcordantele si aspectele critice rezultate din analiza
• Verifica la timp documentele contabile (deconturi, avansuri, dispozitii plata) conform politicilor financiare ale Fundatiei World Vision si legislatiei fiscale in vigoare;
• Asigura, raspunde si participa la elaborarea rapoartelor financiare pe proiecte;
• Asigura conditiile pentru exercitarea auditului intern si extern al Fundatiei World Vision Romania;
• Respecta normele de protectia muncii si PSI in vigoare;
• Participa la intalnirile de formare crestina.

Organizatia noastra este centrata asupra muncii cu copiii, familiile si comunitatile, in scopul depasirii saraciei si nedreptatii. Inspirati de valori crestine, lucram pentru persoanele cele mai vulnerabile din lume. World Vision ii slujeste pe toti oamenii indiferent de religie, rasa, etnie sau sex.

Expirat
Economist in economie generala, cod COR 263102 - full time, durata determinata  -  Fundatia World Vision Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles