Economist fiscalitate, Directia Contabilitate Generala

Banca Transilvania 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cum vrem sa fie noul coleg din echipa?
Persoana potrivita are cel putin 3 ani experienta in zona economica, studii superioare economice absolvite si cunostinte contabile aprofundate. Cunoasterea programului SAP, te diferentiaza de ceilalti :).
Pe langa aceste atribute esentiale, ne-ar placea sa constatam ca:

Ai o gandire analitica si o exprimare structurata si asertiva;
Ai capacitate de analiza si sinteza, acuratete, rezistenta la stres;
Ai abilitatea de a lucra multitasking si de a respecta deadline-urile;
Te adaptezi usor, esti proactiv si iti doresti sa inveti constant.

Descrierea jobului

Iti doresti un job altfel?
Hai sa:
  • Urmaresti gestionarea Planului de conturi bancar si dezvoltarea in analitic a conturilor in conformitate cu necesitatile Bancii Transilvania;
  • Verifici si urmaresti elaborarea, actualizarea si optimizarea procedurilor si monografiilor contabile;
  • Urmaresti intocmirea corecta si depunerea la termen a declaratiilor fiscale si a celorlalte declaratii cu privire la impozite si taxe centrale si locale;
  • Verifici evidenta TVA-lui, intocmirea jurnalelor de vanzari si cumparari si a declaratiilor fiscale;
  • Verifici si intocmesti registrului inventar si registrul fiscal ;
  • Organizezi, elaborezi si asiguri unitatea de conceptie si metoda in domeniul financiar contabil.
Mai mult decat o echipa, #peopleofBT inseamna curaj, incredere si empatie. Asta spun despre noi viitorii tai colegi care ne-au votat ”Banca nr.1” in clasamentul realizat de Angajator de Top.

Descrierea companiei

Altfel…
Faptul ca suntem cel mai mare grup financiar din Romania ne responsabilizeaza sa sustinem dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care facem parte, oriunde si oricand. Ne place sa incurajam vise indraznete indiferent daca sunt ale colegilor sau ale clientilor nostri, si suntem foarte bucurosi sa le vedem devenind realitate.

Cei peste 3 milioane de clienti si cei peste 8000 de colegi ne dau in fiecare zi increderea ca putem fi mai buni. Asa am reusit sa atragem alaturi de noi actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare si sa fim singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018 si cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Ce zici, merita sa te alaturi echipei?
Publicat 13 Ian. 2023 Reactualizat 31 Ian. 2023 Expiră 12 Febr. 2023