Economist-departamentul contabilitate

SC MEGACONSTRUCT SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Absolvent studii superioare economice;
• Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
Cunoasterea programului Navison
• Bune cunostinte de contabilitate financiara si de gestiune;
• Capacitate buna de organizare si prioritizare a sarcinilor;
• Capacitate de a avea atentie distributiva;
• Persoana dinamica si responsabila, orientata spre rezolvarea problemelor, avand capacitate de analiza si sinteza si abilitati de comunicare si relationare, implicare;
• Bune cunostiinte de operare PC - Microsoft Office Word, Outlook, Excel.

Descrierea jobului

- Verificarea facturilor de la furnizori pentru mijloace fixe si obiecte de inventar si operarea lor in contabilitate pe centre de cost si puncte de lucru;
- Evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar;
- Verificarea documentelor privind gestiunea de materiale de la punctele de lucru (facturi, transferuri, bonuri de consum);
- Verifica si tine evidenta materialelor plasate la terți;
- Inregistrarea in contabilitate a deconturilor de cheltuieli si tinerea evidentei avansurilor nedecontate;
- Tine legatura cu functionarii din punctele de lucru pe partea de gestiune si deconturi de cheltuieli;
- Inregistrarea extraselor bancare.

MEGACONSTRUCT S.A. este una dintre companiile importante pe piata romaneasca ce activeaza in domeniul gazelor naturale, desfasurand activitati de furnizare si distribuție a gazelor naturale, proiectare si execuție a sistemelor de distributie si instalatiilor de utilizare, precum si alte servicii conexe sectorului gazelor naturale. Megaconstruct S.A. este concesionara serviciului public de distributie a gazelor naturale intr-un numar de peste 21 de comune din 7 judete. Societatea isi desfasoara activitatea in baza licentelor si autorizatiilor eliberate de Autoritatea Nationala de Reglementare in Domeniul Energiei (ANRE):

-licenta de operare a sistemelor de distributie; -autorizatie de proiectare si executie a sistemelor de distributie; -autorizatie de proiectare si executie a instalatiilor de utilizare; -licenta de furnizare a gazelor naturale.

Publicat 13 Oct. 2022 Expiră 12 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.