Economist - Dep financiar contabilitate

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- absolvent studii superioare - Economie, specializare Contabilitate
- statutul de membru al unei asociatii profesionale reprezinta un avantaj
- min 5 ani experienta in domeniul contabilitate-fiscalitate
- experienta cu privire la implicatiile TVA in achizitiile de stocuri (TVA aferent achizițiilor de stocuri din tara, importuri, achiziții intracomunitare, tranzacții triunghiulare, TVA in vama)
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor financiare
- cunostinte limba engleza - nivel avansat
- cunostinte solide MS office
- experienta in utilizarera SAP
CRITERII DE SELECȚIE
Cunostințe de limba engleză
Cunostinte extinse de contabilitate (Peste 5 an experiență în Contabilitate si Fiscalitate)
Capacitate ridicata de analiza a informatiilor financiare
Experienta in utilizarea SAP reprezinta un avantaj

Abilitati de comunicare si relationare, atentie mare la detalii, acuratete si responsabilitate

Descrierea jobului

• Evidenta contabila a diferitelor clase de operatiuni, in special contabilitatea achizitiilor de stocuri si a mijloacelor fixe
• Aplicarea prevederilor IFRS 16
• Analiza implicatiilor fiscale aferente tranzactiilor societatii
• Optimizarea si automatizarea unor procese din cadrul departamentului Contabilitate
• Intocmirea de rapoarte si situatii in vederea inchiderii exercitiilor financiare si efectuarii raportarilor financiare statutare si de grup

Terapia - a SUN PHARMA Company este cea mai mare companie de medicamente generice din Romania .Sun Pharma este a cincea cea mai mare companie de produse generice și specializate din lume și prima companie farmaceutică din India, cu o prezență globală în 65 de piețe și produse comercializate în peste 150 de țări.

Compania ofera un portofoliu solid și extins de produse generice și specializate, aducând beneficii pacienților din întreaga lume. În același timp, Sun Pharma se remarca prin resursele ei multiple, tehnologia avansată și capacitățile de producție de ultimă generație.

Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie unde gasesti mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta si unde poti intalni toate ingredientele care sunt importante pentru tine ca sa fii multumit si implinit pe plan profesionala? Alege PROVOCAREA, alatura-te echipei Terapia - a SUN PHARMA Company, iar noi te asiguram de suportul nostru continuu pentru dezvoltarea ta ulterioara!

www.sunpharma.com

Publicat 22 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 22 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos