Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 13 Iul 2019 | Expiră 14 Iul 2019

Economist -Dep. Contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educatie si expunere:

  • Absolvent de superioare, profil economic; experienta de lucru in contabilitate de min 3 ani.

Cunostinte, abilitati specifice:
  • Cunostinte bune de contabilitate financiara si de gestiune;
  • Cunostinte de legislatie financiara;
  • Nivel avansat de utilizare a MS Office (Excel avansat);
  • Atentie concentrata si distributiva;
  • Capacitate de analiza, rapiditate in procesul de luare a deciziilor si de rezolvare a problemelor;
  • Abilitatea de a respecta termenele;
  • Concentrarea pe rezultate;
  • Initiativa;
  • Dinamism;
  • Spirit practic;
  • Rezistenta la stres;
  • Atitudine pozitiva;
  • Abilitati de organizare;

Cunostinte, abilitati generale:
  • Cunostinte de exprimare in limba engleza.

Descrierea jobului

  • Asigura efectuarea corecta si la zi a inregistrarilor in contabilitate;
  • Inregistreaza cheltuielile pe centre de cost;
  • Verifica si inregistreaza operatiunile de trezorerie (registre de casa si extrase bancare);
  • Urmareste si inregistreaza avansurile spre decontare;
  • Urmareste soldurile clientilor si furnizorilor si verifica alocarea incasarilor si platilor precum si reconcilierea cu tertii;
  • Lucrari de evidenta financiar-contabila pentru vanzari auto;
  • Intocmeste rapoarte catre management privind lucrarile effectuate;
  • Intocmire facturi si lucrari casierie- ocazional;
  • Evidenta mijloace fixe si obiecte inventar;

Expirat
Economist -Dep. Contabilitate  -  S.C. PRIMUS AUTO SRL