Publicat 18 Feb 2020 | Expiră 20 Mar 2020

Economist cu Limba Maghiara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Apt Work Service angajeaza in Timisoara,pentru partenerul nostru, o fabrica multinationala - producator de echipamente frigorifice, o persoana pentru pozitia de Economist cu Limba Maghiara.

Cerinte:

  • Minim 2 ani de experienţă contabilă;​
  • Diploma universitară în Contabilitate sau Economie;
  • Limba engleză (nivel mediu);
  • Cunostinte operare calculator (ERP un avantaj);
  • Limba Engleza;
  • Limba Maghiara;
  • Pasiunea de a învinge;
  • Colaborare eficientă;
  • Acționează ca un întreprinzător;
  • Orientarea către client ;
  • Abilităţi analitice şi numerice;
  • Abilităţi de organizare;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Zilnic verifica si inregistreaza conform procedurilor interne si reglementarilor legale, achizitiile de servicii si bunuri nestocate de la furnizori interni si externi pentru urmatoarele regiuni de vanzari: Germania, Franta, UK;
  • Raspunde de evidenta contabila, corecta si la termen, a tuturor tranzactiilor aferente activitatii desfasurate in Norvegia si Suedia;
  • Raspunde de intocmirea corecta a jurnalelor de TVA pentru vanzari si cumparari pentru codul de TVA din Germania, UK, Polonia, Norvegia, Suedia,Ungaria;
  • Raspunde de intocmirea si depunerea corecta si la termen a declaratiilor de TVA / Vies / Intrastat (acolo unde compania are aceasta obligatie) aferente codurilor de TVA din Germania, UK, Polonia, Norvegia, Suedia, Ungaria precum si de arhivarea lor si a documentelor suport;
  • Raspunde de efectuarea la termen a platii TVA-lui din Germania, UK, Polonia,Ungaria, Norvegia, Suedia,(atunci cand este cazul);
  • Aproba pentru plata facturile inregistrate;
  • Raspunde de existenta contractelor cu furnizorii de servicii pentru care inregistreaza facturi;
  • Raspunde de reconcilierea periodica cu furnizorii pentru care inregistreaza facturi;
  • Emite autofacturi pentru bunurile aflate in tranzit la sfarsitul fiecarei luni;
  • Raspunde de respectarea procedurilor Grupului si a cerintelor fiscale in legatura cu responsabilitatile din fisa de post;
  • Furnizeza informatii corecte si la timp pe parcursul desfasurarii proceselor de audit si control;
  • Participa la inventarierea patrimoniului firmei;
  • Asigura suportul necesar angajatilor noi;
  • Asigura ajutorul necesar pentru a sprijini activitatile zilnice ale departamentului contabilitate; pregateste rapoarte sau statistici din datele disponibile;
  • Efectueaza toate operatiunile necesare intocmirii corecte si furnizarii la timp a diverselor rapoarte solicitate;
  • Participa la cursurile de pregatire de specialitate sau privind securitatea si sanatatea in munca organizate de companie, intern sau prin intermediul unor specialist externi;
  • Mentine o atmosfera de lucru profesionista in cadrul departamentului;
  • Implicare activa in setarea/implementarea sistemelor informatice si a fluxurilor de documente si informatii, in diversele proiecte sau activitati alocate de superiorul direct si/sau Directorul Economic;
  • Respecta regulile de confidentialitate aplicabile locului de munca pentru care este angajat;
  • Identifica/elimina toate elementele care pot afecta integritatea si confidentialitatea documentelor/datelor contabile si sa le comunice imediat catre superiorul direct;
  • Asimileaza rapid toate informatiile privind modificarile legislative (contabile si fiscale) si a procedurilor companiei.

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 22 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT- Work Service este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului Work Service S.A., unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din Europa centrala si de Est. Anual peste 300.000 de persoane isi gasesc un job prin societatile afiliate Work Service, care gestioneaza sau ofera servicii unui numar de 50.000 de angajati in 20 de tari.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Expirat
Economist cu Limba Maghiara  -  APT RESOURCES & SERVICES SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles