Publicat 20 Ian 2019 | Reactualizat 04 Feb 2019 | Expiră 20 Feb 2019

ECONOMIST CONTABILITATE GENERALA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Persoana organizata, atenta la detalii, gandire analitica, cu spirit de echipa
-Studii superioare de specialitate
-Buna cunoastere a legislatiei financiar contabile
-Experienta in utilizarea programelor ERP
-Cunostiinte avansate de MS Office ( Word, Excel)

Descrierea jobului

-Inregistrarea zilnica a extraseler de cont
-Inregistrarea biletelor la ordin si urmarirea acestora
-Efectuarea platilor interne/externe in lei si in valuta, utilizarea platformei on line etc..
-Inregistrarea in contabilitate a extraselor de cont, a registrului de casa, primirea documentelor justificative, verificarea foilor de parcurs aduse,facturi furnizori servicii
-Urmarire avansuri, emitere facturi de avans si refacturari diverse
-Listarea lunara a extraselor si verificarea acestora
-Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii in ceea ce priveste atributiile ce-i revin
-Intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora.Efectueaza punctaje cu furnizorii si clientii in baza fisei de cont analitice
-Intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari catre persoanale responsabile cu recuperarea debitelor
-Indosariaza documentele cu care lucreaza
-Mentinerea relatiei cu banca, intocmire de acte specifice
-La momentul efectuarii inventatierii soldurilor se ocupa de confirmarea soldurilor pentru clienti si furnizori
-Verifica jurnalul de cumparari si vanzari
-Diverse raportari legate de aspecte financiare
-Intocmire si depunere declaratii lunare catre Fondul de Mediu

Societate comerciala cu domeniu de activitate comertul cu ridicata al metalelor si minereurilor metalice.

Expirat
ECONOMIST CONTABILITATE GENERALA  -  T & T EUROGROUP SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles