Publicat 19 Dec 2017 | Expiră 19 Ian 2018

ECONOMIST CONTABILITATE/ADMINISTRATIV

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui coleg ce va face parte din echipa noastra in cadrul Departamentului Financiar-Contabil/Administrativ:

Absolvent/a studii superioare
Experienta in domeniul financiar-contabil minim 2 ani pe o pozitie similara
Cunostinte PC : Ms Office, Soft Contabilitate (constituie un avantaj cunoasterea programului SAGA)
Experienta de lucru in SEAP

Abilitati de comunicare si organizare, capacitate de a respecta termene limita
Cunostintele de limba engleza constituie avantaj;
Capacitate de invatare rapida; Capacitate de a lucra individual si in echipa
Capacitate de analiza si atentie la detalii; Persoana analitica, responsabila, stabila, organizata
Experienta anterioara in zona medicala reprezinta avantaj

Descrierea jobului

Printre responsabilitatile specifice vom regasi:

Va studia si cunoaste foarte bine produsele consumabile si echipamentele medicale pe care firma le are in distributie curenta
Folosind sistemul de evidenta - gestiune al firmei, analizeaza si dimensioneaza optim, operativ, eficient, stocurile firmei pentru astfel de produse;
Derularea operatiunilor financiar contabile zilnice.
Derularea operatiunilor in SEAP
Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de contabilitate
Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori
Evidenta extraselor bancare
Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor
Operarea mijloacelor fixe(intrari, amortizari, descarcari de gestiune)
Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti
Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere
Comunicare cu clientii telefonic si pe e-mail

Firma are o indelungata experienta in distributia echipamentelor medicale, accesoriilor si consumabilelor .
Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa de oameni motivate si orientati catre performanta, iar profilul tau corespunde cerintelor de mai sus, trimite CV-ul actualizat. Toate aplicatiile vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu preliminar.

Expirat
ECONOMIST CONTABILITATE/ADMINISTRATIV  -  Axiomed Solutions SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles