Economist/ Contabil

Mb Contax S.R.L.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Daca Excel-ul iti este un prieten de nadejde si ai cunostinte economice solide din facultate, ne-ar plăcea sa te cunoastem si sa facem echipa cu tine, viitorul Contabil Junior.

Cerinte:
  • absolvent de studii superioare Economice ;
  • cunostinte bune de operare programe specifice de contabilitate, MS Office, în mod special Excel;
  • obiectivitate, corectitudine, impartialitate in decizii si actiuni, confidentialitate;
  • atentie la detalii, rezistenta la actiuni repetitive, abilitati de identificare si analiza;
  • persoana comunicativa cu capacitatea de lucru in echipa.

Descrierea jobului

  • inregistreaza documente primare in programul de contabilitate;
  • intocmeste documentele legate de resurse umane;
  • intocmeste situatii si raportari necesare derularii activitatii conform solicitarilor sefului ierarhic si administratorului societatii;
  • corespondenta cu tertii, pentru asigurarea corectitudinii datelor si documentelor transmise;
  • utilizeaza si pastreaza, in conditii de legalitate, documentele economico-financiare pe care le detine;
  • alte sarcini specifice activitatii companiei.

Societate de expertiza contabila, membra CECCAR, autorizata sa exercite activitati specifice calitatii de expert contabil.
Publicat 14 Sept. 2023 Reactualizat 28 Sept. 2023 Expiră 14 Oct. 2023