Economist / Contabil

BS Recycling 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Persoana organizata, atenta la detalii, ordonata, eficienta, pro-activa, cu simt de responsabilitate si focusata pe solutionarea problemelor. Bune cunostinte de operare a programului de contabilitate WinMentor constituie un avantaj.

Competențe de operare PC si de utilizare a pachetului Microsoft Office;
Bune abilitați de comunicare;
Experiența de munca în programul de contabilitate WinMentor ca si avantaj.

Descrierea jobului

- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi -Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
- Operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans
- Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia
- Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei -Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli
- Centralizeaza date, situatii financiar – contabile;
- Trimite si raspunde la toate emailurile primite pe teme economice.

Societate romaneasca , cu obiect principal de activitate demolarea constructiilor civile si industriale, respectiv lucrarile de terasamente, platforme si drumuri.
Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.