Economist Contabil

CONFIDENCE ACCOUNTING SOLUTIONS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Daca esti la inceput de cariera si doresti sa dobandesti abilitati practice in domeniul contabilitatii si cel al resurselor umane, sau daca ai experienta si cunostinte solide de contabilitate, esti colegul pe care il cautam.
Echipa Confidence isi mareste echipa cu un Economist Contabil.

Cerințe economist contabil:
• Studii superioare de specialitate
• Cunostinte de legislatie financiar - contabila si fiscala
• Cunostinte operare PC (office, internet) si a unor programe contabile
• Abilitati de organizare si relationare
• Persoana responsabila, serioasa
• Experienta anterioara intr-un post similar
• Cunostinte de operare in programul SAGA – constituie avantaj
• Cunostinte limbi straine nivel mediu

Descrierea jobului

  • Evidenta contabila completa
  • Intocmirea si verificarea declaratiilor lunare
  • Reprezentarea societatii in relatia cu administratia financiara
  • Diverse rapoarte, la cerere
  • Inregistreaza cronologica a documentele financiar-contabile in contabilitatea societatilor comerciale din diverse domenii de activitate ( achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor )
  • Urmareste soldurile contabile : clienti , furnizori, banca, salarii
  • Declaratii, gestiuni, salarizare, relatii cu institutiile abilitate ale statului, consultanta financiara si fiscala
  • Intocmeste ordine de plata
  • Analiza pe baza de balanta
  • Intocmire Bilant
  • Mentine relatia cu clientii
  • gestioneaza colectarea pontajelor (opereaza intevalele de absente, CO, CM, introduce noii angajati in sistem,
  • verifica in mod constant acuratetea datelor
  • ofera suport in ceea ce priveste angajarile, incetarile, modificarile CIM- gestioneaza datele necesare intocmirii statului de plata(concedii de odihna, concedii medicale etc.)
  • intocmeste adeverintele solicitate de angajati (vechime, baza de calcul, medic de familie, venit etc.)
  • intocmeste comunicarile, adresele, deciziile pentru toate situatiile de personal care pot interveni
  • intocmeste situatii / raportari saptamanale / lunare specifice
  • intocmeste tabelul de bonuri de masa pentru angajati conform pontajului

Beneficii :
  • Salariu atractiv
  • Asigurare privata de sanatate
  • Desfasurarea activitatii intr-un mediu placut, cu suport si sustinere din partea unei echipe prietenoase
  • Cariera pe termen lung, intr-un mediu de lucru sigur, bazat pe corectitudine, respect si loialitate

Societate comerciala, membra a Corpului Expertilor Contabili (CECCAR) furnizeaza servicii de contabilitate completa, evidenta a personalului, expertize contabile, revizii contabile si fiscal.

Echipa noastra este formata din colegi tineri, este unita, energica si foarte organizata.

Serviciile oferite de catre noi se adreseaza tuturor firmelor indiferent de domeniul de activitate sau marimea acestora, avand ca obiectiv asigurarea de servicii profesionale si de calitate. Ne propunem sa fim un real suport pentru clientii nostri in drumul lor catre performanta. Oferim siguranta actiunilor clientilor cu care colaboram in abisul fiscal romanesc si oferim solutii de organizare care pot optimiza costurile.

Societatea noastra se remarca prin profesionalism, promptitudine si excelenta. De fapt, insasi temelia acestei firme de contabilitate are la baza satisfactia deplina a clientului. Lucram cu clientul, pentru si in interesul acestuia. Toti clientii nostri sunt importanti pentru noi. Tratam fiecare client individual cu aceeasi grija si atentie indiferent de industria din care face parte sau de cifra de afaceri.

Publicat 2 Iun. 2022 Reactualizat 30 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.