Economist/Contabil

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul tău
  • Abilități excelente de comunicare în limba engleză. Cunostințele de limba germană constituie avantaj;
  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Cunostințe MS Office, în special Excel;
  • Abilitățile privind operarea în soft/softuri de contabilitate sunt necesare. Cunoașterea SAP constituie avantaj;
  • Interes în consolidarea cunoștințelor privind standardele de contabilitate și codul fiscal din România.

Descrierea jobului

Sumarul postului
Ne marim echipa! Cautam un contabil ambițios care să ofere suport departamentului financiar în gestionarea sarcinilor contabile zilnice. Vei face parte dintr-o echipă de profesioniști care lucrează pentru a menține ordinea și transparența finanțelor companiei.

Responsabilități
Responsabilități specifice operațiunilor de contabilitate primară și financiară până la nivelul bilanțului, atât în ​​sistemul românesc, cât și în cel german:
  • Evidența ordinelor de deplasare pentru angajații companiei;
  • Înregistrarea facturilor primite de la clienți și furnizori în software-ul de contabilitate;
  • Contabilitatea extraselor de cont și a altor înregistrări din jurnal;
  • Întocmirea decontului de cheltuieli pe baza documentelor existente;
  • Organizarea documentelor financiare.

Avantajele tale
  • Pachet salarial atractiv conform experienței tale, inclusiv bonusuri
  • Tichete de masă
  • Acces la Bookster
  • Acces la o asigurare medicală privată
  • Antrenamente și certificări bazate pe obiectivele de dezvoltare personală
  • Timp liber la ocazii speciale
  • Reduceri la produsele companiei
  • Activitati de team building
  • Proiecte provocatoare și interesante într-un mediu de lucru internațional dinamic
  • Posibilitati de promovare si dezvoltare a unui plan de cariera.

AstorMueller este o companie multinațională cu birouri în Elveția, România și India. Suntem unul dintre cei mai importanți producători de pantofi din Europa, atât pentru încălțăminte pentru bărbați, cât și pentru femei, cu o experiență profundă în design, dezvoltare, producție, distribuție și marketing. Ne vindem pantofii în 36 de țări, ghidați de misiunea noastră de a îmbrățișa sustenabilitatea și de a crea clienți fericiți.

Pentru mai multe detalii despre companie puteţi vizita pagina: https://astormueller.com/ro/

Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022