Economist - contabil

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Profilul psihologic: Integru, constiincios, muncitor, punctual, determinat, motivat, atitudine pozitiva, entuziast.
Dorinta de dezvoltare continua, dorinta de a impartasi celorlalti din cunostintele sale.

Profilul profesional: Cunostinte solide de contabilitate; Lucrul cu centre de cost; Nivel ridicat pentru lucrul in excel; Capacitate de analiza si sinteza.

Profilul tehnic: Constituie avantaje: experienta in sistemul ERP SAP, cunoasterea limbii engleze nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
Inregistrare facturi nesosite;
Inregistrare deconturi pentru delegatii interne sau externe
Situatie consum combustibil;
Alte situatii pentru conturile gestionate;
Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni si externi;
Furnizarea de date corecte si la timp pentru analiza si luarea deciziilor de catre echipa de management
Verificarea inregistrarilor efectuate si a soldurilor la finalul perioadei

Companie elvetiana activa in domeniul productiei si comercializarii produselor chimice pentru contructii, si-a inceput activitatea in Romania in anul 2002. Actualmente, compania realizeaza o cifra de afaceri de aproximativ 65 milioane EUR, are 200 de angajati, centru administrativ si logistic la Brasov, 2 fabrici si o retea de vanzari cu acoperire nationala. Produsele comercializate au aplicabilitate in urmatoarele domenii: sisteme de sigilari, etansari, impermeabilizari, pentru consolidarea si protectia structurilor in constructii (cladiri si infrastructura) si in industrie (vehicule, componente auto si productia de echipamente).
Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 21 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos