Economist-Contabil

Schwester S.R.L. - 1 pozi╚Ťie
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limb─â str─âin─â Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei de economisti din cadrul cabinetului de contabilitate - SCHWESTER SRL

Candidatul ideal:
  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Experienta de minim 3 ani in activitatea contabila;
  • Cunostinte solide contabilitate si fiscalitate;
  • Cunostinte de contabilitate de la inregistrari primare la bilant;
  • Cunoasterea programului de contabilitate Winmentor;
  • Abilitati de comunicare, lucru in echipa, atentie la detalii;
  • Abilitatea de a lucra cu termene limita;
  • Capacitate de organizare si planificare;
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului;
  • Avantaj experienta intr-o firma de contabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Prelucrare si verificare documente contabile;
  • Fiecare angajat are alocat un portofoliu de clienti pentru care realizeaza toate operatiunile contabile, inclusiv declaratiile lunare 112, 300, 390, 394;
  • Interactiunea cu clientii este bine procedurata si redusa la minimul necesar;
  • Procesare si inregistrare contracte de munca, transmitere Revisal.

­ŁÉé­ŁÉ× ­ŁÉó­ŁÉş­ŁÉó ­ŁÉĘ­ŁÉč­ŁÉ×­ŁÉź­ŁÉó­ŁÉŽ:
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata, stabilitate;
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei in cadrul firmei;
  • Portofoliu diverse de clienti - implicit vei capata experienta in diverse domenii;
  • Oferta salariala avantajoasa, mediu de lucru placut.

SCHWESTER este o societate de contabilitate si resurse umane, expertiza contabila si servicii de consultanta in domeniul financiar-contabil, infiintata in 2020 de specialisti in finante-contabilitate.

Societatea noastra este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania. Serviciile noastre se adreseaza in special firmelor mici si mijlocii, punand la dispozitia acestora servicii profesionale de contabilitate si resurse umane, expertiza contabila si consultanta financiar - contabila.
Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 9 nov. 2021 Expir─â 11 nov. 2021
Nu ├«╚Ťi face griji, poate joburile de mai jos ├«╚Ťi pot fi de folos