Economist/Contabil

Roxer Grup SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Este persoana cu experienta relevanta in contabilitate, care are cel putin urmatoarele calitati:
-are studii superioare in domeniul economic, preferabil in specialitatea contabilitate;
-cunostinte foarte bune de utilizare si operare in Excel si Word;
-rigurozitate in respectarea atributiilor de serviciu si a procedurilor interne;
-capacitatea de a lucra uneori si sub presiune;
-capacitatea de a face lucrurile corect si la timp;
-este foarte ordonata si atenta la detalii;
-are spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;
-apreciaza corect raspunderea pe care o are si este proactiva;
-este amabila si dornica sa fie suport atat pentru conducere, cat si pentru colegi.

Descrierea jobului

Persoana care va fi angajata pe aceasta pozitie, va avea ca atributii cel putin urmatoarele:
-inregistrarea facturilor de intrare si intocmirea receptiilor (pentru bunuri de orice natura, cu exceptia mijloacelor fixe), descarcarea materiilor prime in baza raportului de productie, inregistrarea bonurilor de consum;
-crearea produselor in sistemul de contabilitate, a retetelor de produse finite, validare vanzari, reglari de stoc, verificare preturi de vanzare si incadrare in adaosul comercial stabilit intern;
-elaborarea rapoartelor de vanzari, in functie de criteriul urmarit (volume vanzari, adaosuri comerciale, tipuri de produse etc.);
-inregistrare monetare;
-intocmire autofacturi, facturi, avize de insotire;
-arhiveaza in permanenta si in completa ordine documentele justificative cu care opereaza;
-participare la inventare lunare, precum si valorificarea acestora;
-alte sarcini in legatura cu domeniul financiar-contabil (contabilizare deconturi, operatiuni de casa, banca, in functie de necesitatile din departamentul financiar-contabil).

Roxer Grup este o societate pe actiuni, cu o prezenta in piata de peste 25 de ani. Seriozitatea, grija fata de clienti si fata de angajati, ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta.
Avem mai multe linii de business (vanzari, inchirieri si service echipamente xerox, inchirieri imobile, restaurant si catering, productie print si casa de editura, spalatorie auto), toate integrate in societate.
Pentru mai multe detalii privind activitatea noastra gasiti pe site-urile: www.roxer.ro, www.zebracateringcluj.ro, www.colorama.ro.
Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos