Publicat 27 Nov 2020 | Reactualizat 25 Dec 2020 | Expiră 28 Dec 2020

ECONOMIST - CONTABIL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniul financiar / contabil / economic
  • Minimum 3 ani experiența similara in domeniul financiar-contabil
  • Background solid de contabilitate
  • Cunoștințe de Microsoft Excel
  • Capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informațiilor
  • Spirit organizatoric, abilitați de comunicare, atenție la detalii

Descrierea jobului

Obiectivul postului Economist - Contabil:

  • Organizează evidenta contabila conform legislației in vigoare, in concordanta cu sistemul organizatoric intern
  • Răspunde de buna desfășurare a activității contabile in conformitate cu prevederile legale si fiscale
1. Opereaza zilnic facturile de la furnizori, precum și a plăților către aceștia
  • Înregistrează încasările și plățile în lei conform extrasului de cont; verificarea zilnică a soldurilor din bancă, casă și avansuri din trezorerie în lei
  • Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă
  • Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni
  • Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe)
2. Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora:
  • Întocmește săptămânal lista facturilor emise și neîncasate pe scadente și lista avansurilor disponibile în lei
  • Întocmește liste de avansuri din trezorerie
  • Ofera suport la inventarierea anuala
3. Legat de disciplina muncii, răspunde de:
  • Păstrarea confidențialității informațiilor și a documentelor legate de firmă
  • Utilizarea resurselor existente exclusiv în interesul firmei
  • Respectarea prevederilor normativelor interne și a procedurilor de lucru privitoare la postul său
  • Adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele firmei
  • Se implică în vederea soluționării situațiilor de criză care afectează firma.Verifică prin sondaj autenticitatea, veridicitatea și corectitudinea documentelor justificative, ce stau la baza înregistrărilor în contabilitate
  • Ia decizii interne împreună cu Directorul Financiar la nivelul departamentului pentru realizarea de noi obiective și îmbunătățirea activității
Salariul este negociabil si se discuta la interviu.

Chemical Independent Group SA (CIG) locata in Campia Turzii este primul producator privat de pesticide din Romania. Din 1993, de la infiintarea sa, CIG a continuat dezvoltarea de solutii tehnice pentru piata de protectia plantelor, devenind in anul 2000 parte a Grupului Aectra Romania, distribuitor leader in Agribussinesul Romanesc.
CIG va continua sa fie o investitie strategica pentru Aectra in privinta competitivitatii si diferentierea portofoliului.

Expirat
ECONOMIST - CONTABIL  -  CHEMICAL INDEPENDENT GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles