Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 18 Iul 2019 | Expiră 21 Iul 2019

Economist Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• absolvent de studii superioare economice
• experienta de minim 4 ani in contabilitate
• cunostinte bune de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune si fiscalitate
• persoana dinamica si responsabila
• cunostinte de limba engleza si/sau italiana la nivel mediu-avansat
• persoana organizata, capacitate de analiza si sinteza
• abilitati de comunicare si relationare
• cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel)

Capacitatea de intelegere a soft-urilor de contabilitate si de lucru cu acestea.

Descrierea jobului

• responsabil pentru inregistrarea tuturor documentelor contabile pentru clientii alocati;
• verifica daca documentele primare sunt conforme cu cerintele legale in vigoare;
• intocmeste si verifica jurnalele de tva, declaratia recapitulativa privind A/L intracomunitare si declaratia de tva;
• responsabil pentru intocmirea in termen a declaratiilor lunare si trimestriale si a altor declaratii solicitate de autoritatile fiscale;
• analizeaza lunar balanta de verificare si contul de profit si pierdere;
• responsabil pt intocmirea balantei de verificare, a situatiei financiare anuale si a raportarii semestriale.

Boscolo & Partners este membru Crowe Global, o rețea globală de firme de consultanţă, audit şi contabilitate, dezvoltată ca suport pentru companiile care își asumă angajamente transfrontaliere. Cotată în top 10 rețele de specialitate la nivel mondial, cu peste 33,000 de profesioniști grupați în 750 sedii, Crowe Global oferă expertiză detaliată şi transparentă în 130 de ţări din întreaga lume.
Crowe Romania are trei birouri teritoriale, in Bucuresti, Timisoara si Cluj-Napoca si o echipa de 90 de specialisti.

Parte a unei rețele internaționale, compania are acces nelimitat la informații, asigurându-se astfel sprijinul și expertiza profesioniștilor din alte filiale în efortul de a găsi cele mai bune soluții pentru clienții săi din România. În calitate de membru independent al Crowe Global, Boscolo & Partners activează în baza unui set comun de valori fundamentale, luându-și angajamentul de a oferi servicii impecabile, la standarde internaționale de calitate, pentru toți clienții, indiferent de locația lor.

Expirat
Economist Contabil  -  Crowe Romania