Publicat 31 Mar 2019 | Expiră 01 Mai 2019

Economist / Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare în domeniul financiar - contabil (sau economic) finalizate;
- cunostinte bune de operare PC: Microsoft Office si abilitati excelente de operare in programe specifice de contabilitate;
- persoana cu initiativa, capabila sa lucreze atat independent cat si in echipa;
- persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare;
- capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;
- dorinta de a invata si preocupare pentru perfecţionarea cunoştinţelor profesionale;
- curs responsabil mediu – optional (reprezinta un plus cunostintelele in domeniul deseurilor).

Descrierea jobului

- activitate de editare documente ( oferte, contracte de prestari servicii, acte aditionale), evidentierea acestora cat si comunicarea cu clientii actuali si potentiali ai companiei;
- consilierea si indrumarea clientilor;
- implicarea in promovarea serviciilor prestate;
- relationarea cu clientii companiei, incercand cresterea gradului de satisfactie a acestora;
- organizarea si planificarea eficienta a executiei contractelor de transport a deseurilor din constructii;
- evidenta containerelor de deseuri din constructii, unde sunt amplasate, numarul de goliri pe fiecare beneficiar cat si predarea documentelor (comanda semnata de beneficiar si formularul de incarcare-descarcare deseuri nepericuloase) in baza carora se emite factura clientului;
- introducerea tichetelor de cantar in programul de contabilitate si intocmirea situatiilor de lucrari pe fiecare beneficiar;
- bifarea saptamanala cu personalul desemnat;
- intocmirea si inregistrarea documentelor de contabilitate primara: avize, note de intrare – receptie, bonuri de consum, bonuri de predare transfer;
- inregistrarea facturilor de furnizori diversi;
- tinerea evidentei financiar - contabile a obiectelor de inventar si a stocurilor;
- inventarierea produselor si verificarea acestora.

SC SOMA SRL este o companie cu capital integral privat, inregistrata in Romania in anul 1991.
Principalele obiecte de activitate ale companiei sunt salubritatea, recuperarea deseurilor reciclabile, depoluare, inchiriere de utilaje si deszăpezire.
Din noiembrie 2016, SOMA este operatorul de salubritate pentru zona Sibiu.

Expirat
Economist / Contabil  -  SOMA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles