Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Economist/Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne întărim departamentul financiar!

Dacă îți place să „te joci” cu cirfele fără să-ți scape ifnormații importatne prinrte degete, ai bune abilități de organizre și plnaificare și reușești să indentifici cele nouă greșeli din acest text prin ațenția ta la detalii, trimite-ne CV-ul tău frără ezitare!

Descrierea jobului

Cunoștințe și abilități necesare:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • 2 ani experiență de muncă în domeniul financiar-contabil;
  • Competențe de operare PC si de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Deținerea certificării C.E.C.C.A.R. (constituie avantaj);
  • Experiența de muncă în sistem ERP constituie avantaj (WinMentor Enterprise).

Responsabilitățile jobului:
  • Efectuarea analizei contabile / fiscale a documentelor și aplicarea legislației în vigoare;
  • Inregistrarea cronologică și sistematică a documentelor primare în sistemul contabil;
  • Emiterea / procesarea facturilor pentru clienți;
  • Repartizarea plăților efectuate la bugetele de stat pe baza fișei de plătitor/ dosarului fiscal;
  • Repartizarea plăților efectuate către furnizori;
  • Repartizarea încasărilor de la clienți;
  • Verificarea și clasarea facturilor de vânzări;
  • Verificarea corectitudinii înregistrărilor efectuate;
  • Verificarea corelațiilor dintre conturi și între datele contabile și gestiuni;
  • Pregătirea declarațiilor fiscale, conform vectorului fiscal și înregistrarea acestora în termenele legale;
  • Verificarea corespondenței dintre facturile client/furnizor și contractele aferente și sesizarea inadvertențelor;
  • Contabilitatea salariilor: înregistrarea în evidențele contabile a statului de plată;
  • Reconcilierea lunară a conturilor de furnizori/clienți;
  • Informarea departamentului cu privire la eventualele neconcordanțe, deficiențe de întocmire, documente lipsă, documente de întocmit, documente de transmis suplimentar și urmărește primirea completărilor;
  • Arhivarea corespunzătoare a documentelor financiar-contabile, a contractelor, a altor documente interne sau externe referitoare la activitatea financiară și comercială a firmei.

Drumul ALUTERM GROUP a început în 1993, atunci ne-am propus să schimbăm lumea construcțiilor din Romania. Prin coeziunea personalului și prin asumarea și promovarea unui set de valori autentice am devenit un reper în industria automatizărilor de porți, uși și ferestre, în proiectarea și construcția parcărilor automate și în piața produselor din policarbonat. Liniile principale de vânzare au devenit divizii independente, cu specialiști proprii: SIATEC – Specialiștii intrărilor automate, MAKROPLAST – Policarbonat, trape de fum, luminatoare, și PARKOMATIC - Specialiștii în parcări automate.

Expirat
Economist/Contabil  -  ALUTERM GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles