Publicat 31 Ian 2019 | Reactualizat 28 Feb 2019 | Expiră 03 Mar 2019

Economist/ Contabil senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostințe și Experiență
- Studii economice şi cunoștințe contabile temeinice;
- Abilități utilizare calculator: MS Office;
- Experienţă 5 ani în domeniu.

Calități necesare:
- Onestitate, seriozitate, punctualitate, abilități de a lucra cu oamenii, atenție la detalii şi distributivă;
- Capacitate excepțională de organizare şi planificare;
- Cunoștințe nivel mediu de limba engleza (citit, scris, vorbit);
- Orientarea spre rezultat, atenție sporita pentru cifre şi detalii;

Descrierea jobului

- Evidenţa contabilă într-o firmă de servicii: înregistrarea deconturilor de cheltuieli, facturilor furnizori, extraselor bancare, evidenţa registrului de casă şi alte înregistrări contabile până la nivel de bilanț. Softul contabil este Cometa;
- Menținerea relației cu banca;
- Menținerea relației cu diverse instituții (Registrul Comerțului, Administrația Financiara, Taxe locale, etc).
- Este în permanentă legătură cu colegii implicați în activitatea economică a firmei, precum şi cu consultantul contabil.
- Finalizează confirmări de solduri cu furnizorii şi punctaje cu aceștia;
- Întocmește rapoartele specifice în vederea efectuării lucrărilor de închidere de luna/trimestru/semestru/an şi rapoarte interne).
- Depune declaraţiile lunare;
- Îndosariază documentele contabile şi urmărește arhivarea corectă a acestora conform legislației în vigoare;

Responsabilităţi:
- Are responsabilitatea ca documentele justificative în baza cărora efectuează înregistrările contabile, sunt valide/legale/corecte (atât din punct de vedere legislativ cât şi al normelor interne ale societății);
- Trebuie să respecte termenele impuse de legislaţie şi cele stabilite intern, pentru toate activităţile;
- Studierea permanenta a legislaţiei în domeniul financiar-contabil şi aplicarea ei în cadrul firmei.

Oferim:
- Un mediu de lucru prietenos, încurajator și profesionist;
- Instruire pentru realizarea activităților specifice firmei;
- Contract de muncă perioadă nedeterminată cu salariu fix și bonuri de masă, beneficii nete in valoare de 2500-2800 RON pe lună (suma include bonurile de masă);
- Job stabil.

We are a dynamic market research company that has been specializing in the Romanian market since 1992.

Our main clients are active in various areas encompassing fast moving consumer goods, financial services, telecommunications, automotive, pharmaceuticals, media, construction, non-governmental organizations etc.

Through our affiliations to industry associations such as ESOMAR, Global Market Research and The Qualitative Research Consultants Association we ensure constant exchange of research experience with professionals world-wide.

Expirat
Economist/ Contabil senior  -  Mercury Research

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles