ECONOMIST / CONTABIL SENIOR (4000 lei - 5000 lei)

CONTAEXPERTIS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Hai la noi în echipă!

Contabil senior @ Contaexpertis

Căutam un coleg pentru a ne întregi echipa și ne-ar placea să fii chiar tu, dacă:
  • ai experiență practică în domeniul financiar - contabil de minim 5 ani;
  • cunoști programele de contabilitate Nexus și Winmentor;
  • ai cunoștinte solide de contabilitate și fiscalitate;
  • esti vorbitor de limba engleza;
  • ai aptitudini bune de comunicare cu clienții și cu colegii, bineințeles;
  • ai aptitudini de coordonare a echipei;
  • iți place să-ți începi ziua cu o cafea și cu ultimele noutăți din domeniul fiscal;
  • ești vesel și comunicativ.

Descrierea jobului

Sa fii contabil in echipa noastra presupune:
  • gestionarea unui portofoliu de societati, din diverse domenii de activitate;
  • inregistrarea documentelor financiar - contabile;
  • resurse umane si salarizare;
  • intocmirea si depunerea declaratiilor, inclusiv a situatiilor financiare;
  • analiza lunara a situatiilor societatilor pe baza balantelor de verificare;
  • relationarea cu clientul
Alaturandu-te noua, vei face parte dintr-un colectiv tanar si nu foarte numeros, cu un mediu de lucru placut, prietenos si nestresant. Exista flexibilitate in organizarea programului de lucru. Salariul este atractiv si este in concordanta cu cunostintele in domeniu si cu dorinta de implicare.

Societate autorizata CECCAR, care presteaza servicii de evidenta contabila, certificare situatii financiare anuale, audit financiar, expertize contabile judiciare si extrajudiciare.

Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 27 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos