ECONOMIST/A( Contabil/a)

SC CATYRAL SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- studii superioare de specialitate
- minim 5 ani experienta pe o pozitie similara
- certificarea CECCAR se considera avantaj
- cunostinte operare PC: MS Office, programe de contabilitate

Descrierea jobului

- Înregistrarea notelor contabile aferente/ întocmirea situații financiare periodice.
- Întocmirea declarațiilor fiscale periodice către diferite instituții ale statului.
- Registre contabile periodice și anuale.
- Întocmirea și certificarea situații financiare anuale.
- Consultanță fiscală și financiară.
- Servicii complete de evidență a personalului.
- Program Nexus
- tine contabilitatea si intocmeste sau verifica si semneaza situatiile financiare;
- efectueaza analize economico-financiare, audit financiar-contabil si evaluari patrimoniale;
- efectueaza expertize contabile dispuse de organele judiciare sau solicitate de persoane fizice ori juridice in conditiile prevazute de lege;
- consultanta in organizarea contabilitatii financiare
executa alte lucrari cu caracter financiar-contabil, fiscal, de organizare administrativa si informatica;
- indeplineste, potrivit dispozitiilor legale, atributiile prevazute in mandatul de cenzor la societatile comerciale;
- acorda asistenta de specialitate necesara pentru infiintarea si reorganizarea societatilor comerciale;
- efectueaza pentru persoane fizice si juridice servicii profesionale care presupun cunostinte de contabilitate.
- evidenta contabila completa de tinut - balanta contabila, registru jurnal, jurnal vanzari si cumparari, declaratii lunare,registru impozit pe profit,registru inventar,revisal,banca,casa etc.
- verificarea si inchiderea TVA conform cerintelor / legislatiei locale
- declaratii financiare, bilant, rapoarte de profit si pierdere, date informative
- inregistreaza si verifica din punct de vedere contabil si fiscal operatiunile de gestiune in sistemul informatic
- verifica inregistrarea extrabilantiera a obiectelor de inventar date in folosinta
- pontaje, dosare personal; gestionarea si intocmirea documentelor de personal
- inregistrarea zilnica a documentelor financiar contabile
- relationare si raportare cu institutiile statului
- cunoasterea programului Saga si Nexus constituie un avantaj
- cunostinte cu privire la contabilitatea pentru productie

Oferta:
- contract de munca pe durata nedeterminata
- mediu de lucru stabil
- pachet salarial competitiv;
Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.