Publicat 13 Mar 2017 | Reactualizat 10 Apr 2017 | Expiră 14 Apr 2017

Economist - resurse umane si contabilitate

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este persoana cu experienta relevanta in resurse umane si contabilitate (financiara si de gestriune), care are cel putin urmatoarele calitati:
-pasiune pentru aspectele de resurse umane si contabilitate, fiind la zi cu legislatia in materie;
-rigurozitate in respectarea atributiilor de serviciu si a procedurilor interne;
-capacitatea de a lucra uneori si sub presiune;
-capacitatea de a face lucrurile corect si la timp;
-este foarte ordonata si atenta la detalii;
-apreciaza corect raspunderea pe care o are in calitate de responsabil resurse umane si economist contabil;
-este amabila si dornica sa fie suport atat pentru conducere, cat si pentru colegi;
-este incantata de ceea ce face si isi doreste sa se dezvolte in continuare.

Descrierea jobului

Postul pentru care recrutam este de economist, cu atributii in aspecte legate de resurse umane si contabilitate.

Acesta presupune realizarea cel putin a urmatoarelor activitati:
-administrarea dosarelor de personal;
-intocmirea contractelor individuale de munca, actelor aditionale, deciziilor, adeverintelor etc.;
-utilizarea aplicatiei Revisal si transmiterea informatiilor in aceasta conform prevederilor legale;
-calculul salariilor (inclusiv colectarea si centralizarea tuturor documentelor justificative, ex: pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari salarii, prime etc.), intocmirea statelor de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate bugetului de stat;
-se asigura ca se respecta in permanenta legislatia in vigoare in domeniul muncii si salarizarii;
-organizeaza recrutarea de noi angajati, de la intocmirea si publicarea anuntului, organizarea interviurilor, pana la angajare;
-monitorizeaza si organizeaza serviciile de medicina muncii; este liantul intre conducerea societatii si furnizorul de medicina muncii (incl alte servicii medicale), urmarind sa se realizeze asigurarea sanatatii personalului;
-analizeaza regulamentul intern si propune modificari in sensul imbunatatirii acestuia, astfel incat sa se asigure un mediu de lucru corect si sigur, atat pentru angajator, cat si pentru salariati;
-organizeaza programarea concediilor de odihna, a evaluarilor periodice ale angajatilor;
-verifica oportunitatea si corectitudinea mentiunilor din fisa postului pentru fiecare angajat in parte, prin revizuirea periodica (initiaza discutii cu conducatorii de departament);
-alte sarcini in legatura cu domeniul financiar-contabil (contabilizare deconturi, operatiuni de casa, banca, participarea la inventare etc., in functie de necesitatile din departamentul financiar-contabil).

Beneficii:
-salariu negociat in urma interviului de angajare, tichete de masa, decontarea transportului la si de la locul de munca, abonament de sanatate la o clinica privata, precum si alte prime/beneficii asa cum sunt prevazute in contractul colectiv de munca.

Roxer Grup este o societate pe actiuni, cu o prezenta in piata de peste 25 de ani si aproximativ 60 de salariati. Seriozitatea, grija fata de clienti si fata de angajati, ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta.
Avem mai multe liniii de business, toate integrate in societate, iar pentru a afla mai mult viziteaza site-ul nostru la
www.roxergrup.ro.

Expirat
Economist - resurse umane si contabilitate  -  Roxer Grup SA