Publicat 15 Feb 2021 | Reactualizat 15 Mar 2021 | Expiră 18 Mar 2021

Ecommerce/eMag Marketplace Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

United Network este partea grupului OVERHEAT Agency, companie fondată în Statele Unite. Ne ocupam cu digital marketing și e-Commerce. Suntem specializați în optimizare și creștere de branduri online pentru piața din Romania si Statele Unite. Folosim tehnici de ultimă generație pentru a crește vânzările și pentru a oferi clienților finali o experiență deosebită.

Începând cu 2020 am deschis biroul de la Brașov unde funcționează departamentul de Marketplace, care se ocupă de gestionarea mai multor canale de vânzare pentru brand-ul PROGRESSIVE FITNESS.

Vei fi responsabil(ă) de următoarele activități

  • Activitati Recurente Zilnice
    • Prelucrarea comenzilor sosite online sau telefonic,
    • Gestionarea fluxului de facturi (emitere, storno, anulare, incasare) si documente de curierat AWB
    • Asistenta tehnica pentru produsele noastre, pe email si telefonic,
    • Prelucare retur si reclamatii telefonice
    • Preluarea de comenzi telefonice si callback-uri
    • Verificari status AWB-uri si indicatori de performanta pe diferite market place-uri
  • Activitati Saptamanale
    • Implementare si optimizare descrieri tehnice pentru produse pentru a creste vizibilitatea produselor in cadrul magazinelor online, respectiv optimizari pentru prezentari produse in marketplaceuri
    • Creare/idei constructive de imagini/grafica de prezentare attractive pentru produse elaborate impreuna cu echipa de graficieni si marketing, respectiv implementarea si introducrea acestora in magazinele online
  • Aplică dacă:
- Ai experienta in ecommerce sau daca ai lucrat in customer support cel putin 2 ani de zile;
- Ai cunostinte in utilizarea aplicatilor office / gsuite, saga sau smartbill;
- Intelegi principiile de baza din contabilitatea primare;
- Ai un nivel bun de limba engleza (cunoasterea limbii maghiare la nivel mediu este un plus).

Descrierea jobului

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa si cadou/vouchere
  • Participare la stagii online de pregatire
  • Bonus din vanzari in functie de preformanta anual (se aplica dupa primele 6 luni de activitate)

Competition is tough. Leverage is key. eCommerce is our playground. We deliver growth, ROI improvements, more customers and conversion rate optimization.

Expirat
Ecommerce/eMag Marketplace Account Manager  -  UNITED NETWORK

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles