E-commerce Sales & Marketing Specialist

Bosch Group - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

  • Creaza, in stransa colaborare cu agentiile de marketing, materiale de comunicare (leafleturi, vizualuri, bannere) pentru gama de produse din aria de resposabilitate.
  • Planifica si gestioneaza, in colaborare cu echipele de marketing locala si regionala, bugetul de comunicare si promovare.
  • Este responsabil de bugetul de marketing al brandurilor de produs de care este responsabil.
  • Realizeaza materialele de expunere a produselor in magazine (ex. product card, rafturi, casete luminoasa) si colaboreaza cu echipa de vanzari in vederea implementarii lor.
  • Identifica produsele promotionale folosite in cadrul campaniilor de marketing.
  • Promoveaza in mediul online (ex. google add, targetare) campaniile promotionale si produsele cu scopul cresterii cifrei de afaceri
  • Masoara eficacitatea campaniei, analizeaza rapoartele agentiei media si propune modificarea campaniei, daca este cazul.
  • Lucreaza in stransa colaborare cu echipa de vanzari si de marketing in vederea planificarii si implementarii campaniilor.
  • Pastreaza legatura cu dealerii si echipa de vanzarii pentru implementarea campaniilor respectand regulile de design/grafica si legislatia in vigoare.
  • Responsabil cu dezvoltarea strategiei D2C, avand rol de proiect manager in lansarea si dezvoltarea viitorului webshop al companiei.
  • Responsabil cu derularea operatiunilor de zi cu zi ale platformei D2C (webshop), inclusiv forecast, promotii, activitati marketing, realizare KPIs
  • Conduce, coordoneaza, definește viitoarea strategie de magazin online și transferă în operațiunile obișnuite de afaceri pentru a se asigura atingerea obiectivelor (cifra de afaceri, rata de conversie, cost, etc).
  • Colaboreaza impreună cu echipa de expertiză în marketing pentru a optimiza prezentarea mărcii, produselor și serviciilor în magazinul web cu cel mai bun conținut și centrat pe utilizator.

Calificări
  • Studii superioare in domeniul economic sau marketing
  • Experiență cu platformele webshop, marketing și vânzări
  • Experiență de project manager
  • Cunostinte de marketing si relatii publice
  • Cunoaște Google Analytics și marketing digital
  • Cunoștințe și experiență în lanțul valoric al strategiei și operațiunii de comerț electronic, inclusiv diferite modele de afaceri, platforme
  • Abilitati organizatorice si de lucru independent
  • Atentie la detalii, orientare catre rezultate
  • Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate
  • Rezistenta la stres
  • Cunostinte operare PC: MS Office avansat, SAP, SEO, SEM
  • Limba engleza, nivel avansat

Informații suplimentare

#LikeABosch Benefits:
  • Beneficii flexibile - Pe lângă salariul tău, iti oferim un budget pe care poti sa il folosesti în contul tău de beneficii, în funcție de preferințele tale;
  • Bonus anual de performanță – Recompensam contribuția ta la Bosch, pe care o consideram valoroasă.
  • Program flexibil – Ne pasă de programul tau, prin urmare încercăm să iti oferim un program de lucru flexibil, în funcție de nevoile personale.
  • Abonament medical privat – Știm cât de importantă este sănătatea, așa că iti oferim un abonament medical prin rețeaua Regina Maria.
  • Sărbătorim împreună - Ne place să facem cadouri celor dragi, prin urmare iti oferim 150 Ron de Crăciun si Paste. Și copiii tăi se vor bucura de beneficiul de Craciun, deoarece vor primi și ei 150 Ron;
  • Zile de concediu - Echilibrul dintre viața profesională și viața personala este esențial pentru noi, prin urmare iti oferim 25 de zile de concediu;
  • Training-uri și certificări - Credem într-o abordare de învățare pe tot parcursul vieții, așa că te invităm să participi la traininguri tehnice și soft;
  • Bookster - drumul spre auto-îmbunătățire este pavat de cărți. Împrumută cărțile care te interesează pe tine și pe familia ta prin Biblioteca care vine la biroul tău.

  • La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbogățesc viața oamenilor. Sediul central Bosch este situat în București din anul 1994. Din București sunt coordonate activitățile locale de vânzări pentru mai multe divizii: Soluții de mobilitate, Bunuri de larg consum și produse Energetice și Tehnologia Clădirilor.
  • Creștem împreună într-un loc în care asociații noștri pot descoperi noi direcții și se pot reinventa, cu multe moduri de lucru și zone de explorat.
  • Ne bucurăm de beneficiile unui program flexibil între viața profesională și viața personala și pachete de recompense care se potrivesc fiecărui stil de viață. Pentru cei care doresc să accepte provocări profesionale sau personale, oferim acces la platformele noastre interne de formare, atât pentru asociați, cât și pentru studenții care lucrează.
  • Ne inspirăm unul pe altul pentru o zi mai bună, într-un mediu definit de diversitate și cu valori solide: deschidere la cooperare, respect și încredere. Prin parteneriatul nostru cu universitățile locale, oferind condiții de muncă creative și implicându-ne în proiecte sociale, lucrăm pentru un viitor mai bun.
  • Responsabilitatea noastră trece cu mult dincolo de afaceri. Suntem independenți de burse și suntem legați de scopul Fundației Robert Bosch; de succesul nostru beneficiază direct societatea, mediul și generațiile viitoare.
  • Promisiunea noastră față de asociații noștri este solidă: creștem împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm reciproc.
  • Alăturați-vă și simțiți diferența.

Work #LikeABosch

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022