E-commerce Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minim 5 ani de experienta solida in eCommerce, preferabil Retail, Fashion
  • Cunostinte de digital marketing (interpretare digital media plan & KPIs)
  • Bun nivel tehnologic si expertiza in a identifica si fructifica oportunitati prin tehnologie
  • Expertiza solida in utilizarea tool-urilor de tip GA, Google AdWords, Google Dashboards, Google Optimize, Campaign Manager, Google TagManager, Mailchimp, interfete de tip plata card, etc.
  • Experienta in eCRM, SEO, Ads.
  • Intelegerea platformei de NopCommerce sau alte platforme de eCommerce
  • Cunostinte solide Excel
  • Limba engleza fluent
  • Spirit pro activ, capacitatea de a coordona activitati complexe in promovarea brand-urilor Anna Cori si Denis
  • Team leader

Descrierea jobului

  • Construieste strategia de marketing si de canal ecommerce pentru anna cori si denis, plecand de la strategia de brandului
  • Stabileste obiectivele Anna Cori si Denis in e-commerce prin colaborarea stransa cu echipele de branding, sales, marketing, pentru definirea segmentelor de clienti si furnizarea unei experiente superioare in canalele digitale
  • Defineste si realizeaza rapoarte lunare/trimestriale/anuale privind indicatorii de performanta stabiliti la nivel de ecommerce si le coreleaza cu date contextuale cantitative si calitate(insights)
  • Dezvolta planurile de actiune anna cori/denis si contribuie la implementarea lor
  • Dezvolta si se ocupa de implementarea de econtent pe platformele online anna cori si denis
  • Analizeaza performanta strategiilor si tacticilor de ecommerce, audienta si comportamentul utilizatorului
  • Analizeaza obiectivele si comportamentul vizitatorului online(customer journey)
  • Identifica impedimente in atingerea obiectivelor ecommerce(vizite, bounce rate, vanzari, inregistrare), propune, implementeaza si analizeaza actiuni pentru diferite segmente de clienti cu scopul de a oferi o experienta superioara
  • Analizeaza eficienta strategiei de e-merchandising, conversiile, segmentarea clientilor pe baza comportamentului vizitatorului in canalele digitale si propune actiuni pentru sprijinirea deciziilor la nivel de canal, cu impact pe termen mediu si lung
  • Realizeaza analize predictive ale obiectivelor de ecommerce pentru a ajuta in conturarea strategiei si a obiectivelor de performanta pentru canalele digitale
  • Asigura urmarirea corecta a rezultatelor de campanie pe canalele digitale, a continutului si a comportamentului utilizatorilor
  • Administrare si management shop online cu ajutorul echipei
  • Coordoneaza si lucreaza indeaproape cu echipele anna cori si denis: data analytics, seo, digital ads

Infiintata putin dupa anii '90 ca si companie de productie si distributie a pantofilor de calitate sub marca DENIS, compania DENIS s-a dezvoltat continuu. Astazi, cu sediul chiar in inima Sucevei, putin mai jos de Cetatea De Scaun si de statuia ecvestra a voievodului Stefan Cel Mare, DENIS este de departe o casa de moda, cel mai puternic si controversat producator de pantofi , genti si accesorii de nivel premium din Romania. Cu o retea proprie de magazine aflate sub brandurile consacrate DENIS si ANNA CORI aflate in Romania cat si in afara ei, DENIS continua expansiunea .

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos