E-commerce Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne-am dori să te regăsești cât mai mult în descrierea de mai jos:
  • experiență în lucrul cu un magazin online - înțelegi principalele procese și elemente implicate;
  • experiență de minim 1 an cu principalele platforme de digital marketing - Google Analytics, Facebook Ads, Google Ads
  • abilități tehnice peste medie - ar fi ideal să deții cunoștințe minime de HTML, Photoshop, Canva;
  • abilități de organizare și project management;
  • experiență și entuziasm pentru crearea de conținut engaging în social media (Facebook, Instagram, Youtube);
  • team player;

Descrierea jobului

  • vei fi responsabil de managementul principalelor proiecte implicate de dezvoltarea magazinului online și de coordonarea echipelor care lucrează în respectivele proiecte - modificări care țin de User Experience pentru website, proiecte de conținut și social media, campanii de promovare online - cu scopul atingerii rezultatelor de vânzări și marketing stabilite de comun acord;
  • vei fi responsabil de crearea conținutului pentru paginile de social media și de construirea unei comunități în social media în jurul brandului;
  • te vei ocupa de implementarea campaniilor în platforma e-commerce și de setarea principalelor mecanisme de marketing;
  • vei coordona generarea de conținut propriu - text, foto și video - pentru site-ul, blogul și profilurile de social media;
  • vei coordona strategia de comunicare și promovare prin email și digital marketing pentru atingerea obiectivelor;
  • vei concepe promoții, concursuri și idei cât mai interesante pentru a crește engagementul în jurul brandurilor;
  • vei păstra legătura cu departamentele de achizitii, marketing si vanzari și te vei asigura că asiguri indeplinirea obiectivelor setate in timp
  • vei păstra legătura cu principalii parteneri implicați de la agențiile de dezvoltare și promovare, la creatorii de conținut, influenceri și parteneri de comunicare;
  • vei realiza rapoarte, analize și statistici lunare/trimestriale și anuale cu privire la performanța campaniilor de marketing și a vânzărilor online prin platforma e-commerce
  • vei veni constant cu îmbunătățiri pentru a crește vânzările platformei e-commerce
  • vei analiza obiectivele și comportamentul vizitatorului online (customer journey), vei identifica eventuale impedimente în atingerea obiectivelor e-commerce și vei propune, implementa și analiza acțiuni de A/B testing pentru diferite segmente de clienți cu scopul de a oferi o experiență online superioară acestora;
  • vei asigura urmărirea corectă a rezultatelor de campanie pe canalele digitale, vei monitoriza concurența și vei propune îmbunătățiri și obiective pentru canalele digitale proprii

Descrierea companiei

Elegance Decor - locul unde transformi casa in Acasa!

Daca in perioada 2011-2019 site-ul firmei era unul de prezentare, incepand cu 2019 www.elegance-decor.ro a devenit un magazin online adresat clientilor ce doresc produse de design in casele proprii, produse menite a-i face sa se simta intradevar Acasa!

Site-ul are adresabilitate atat catre segmentul B2C cat si B2B, firma Elegance Decor avand parteneriate puternice cu arhitecti, designeri si firme de constructii.

La acest moment in platforma ecommerce exista aprox 10000 produse.

Avem obiective ambitioase, respectiv dorim sa devenim lider in piata amenajarilor interioare pe segmentul high prin vanzarea de produse deosebite ca design si calitate.

Daca ti-am trezit interesul te asteptam in echipa noastra!
Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos