Publicat 01 Feb 2021 | Reactualizat 22 Feb 2021 | Expiră 03 Mar 2021

E-Commerce Chief Marketing Officer (CMO)

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 1 an experiență în Vanzari, Relatii publice, Publicitate, Marketing, Internet / e-Commerce

Candidatul ideal

COMPETENTELE SI ABILITATILE DVS. DE BAZA:

  1. Minimum 1 an de experienta pe un post similar (magazin e-commerce / agentie de publicitate)
  2. Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (vorbit + scris).
  3. Extrem de creativ, cu experienta in identificarea publicului tinta si in conceperea campaniilor digitale si a strategiei de dezvoltare a unui brand.
  4. Experienta de lucru cu Google Spreadsheets.
  5. Experienta in tinut evidenta a activitatilor zilnice si de raportare lunara a performantelor.
  6. Cercetarea celor mai noi tendinte si a celor mai bune practici in marketing.

Descrierea jobului

Obligatoriu pentru aplicare: Studii de caz (miniportofoliu) pe proiecte anterioare prin care sa demonstrati aportul dvs. la dezvoltarea altor branduri.

RESPONSABILITATI:

  1. Dezvoltarea si implementarea strategiilor de crestere a brandului si de marketing.
  2. Conceperea si realizarea diferitelor promotii si campanii (evenimente, campanii de reduceri, lansari de produse noi) prin colaborarea cu echipa de grafica pentru: brosuri, imagini LP, clipuri video, newsletters, blog, bannere, imagini social media.
  3. Interactionare, colaborare si supravegherea activitatii a urmatoarelor echipe: grafica (video si graphic design), email marketing, social media, media buyers.
  4. Managementul conturilor de social media si coordonarea echipelor pentru crearea unui continut de calitate, conform strategiei de marketing.
  5. Monitorizare, examinare si raportare lunara a tuturor activitatilor de marketing.
  6. Propunerea si implementarea strategiei cu privire la colaborari cu influenceri si mentinerea relatiilor existente si gasirea de noi colaborari.
  7. Identificarea oportunitatilor de automatizare a activitatiilor pentru a creste eficienta in cadrul echipelor.
  8. Analiza concurentei si cercetarea si identificarea de noi produse si strategii de marketing si de sales care sa ofere avantaj competitiv fata de concurenta.

CE VA OFERIM:
  1. Salariu atractiv pe baza de experienta + bonusuri + tichete de masa.
  2. Locatie centrala a biroului (acces facil la transport in comun) + mediu de lucru placut si tanar.
  3. Posibilitate de avansare in cariera.
  4. Statie de lucru MacBook Pro.
  5. Proiecte provocatoare pe 4 continente.
  6. Tot sprijinul de care aveti nevoie pentru a invata noi lucruri si a va dezvolta abilitatile.
  7. Acces la cursuri de specialitate, workshop-uri internationale, webinarii.
  8. Excursii si team building-uri.

Descrierea companiei

Descriere companie VAELIO COLLECTIVE SRL:

Suntem o echipa de oameni talentati, cu experienta in design, advertising si e-commerce. Activam pe piete de pe 4 continente cu brandul nostrul din industria de produse pentru femei - nail care, AVVA Nails.

E-Commerce Chief Marketing Officer (CMO)  -  Vaelio Collective

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles