check_circle

Job verificat

|Publicat 05 Feb 2019 | Reactualizat 05 Mar 2019 | Expiră 08 Mar 2019

DTP specialist - la Colorama Copy Center

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este persoana care are:
- cunostinte de operare in: Corel, Photoshop, Indesign, pachet Office;
- abilitati de comunicare, amabilitate si rabdare in relatia directa cu clientii;
- indemanare practica la finisari tipografice;
- disponibilitate pentru lucru peste program, atunci cand este cazul.
Constituie un avantaj absolvirea studiilor superioare, de preferinta Universitatea de Arte si Design sau Politehnica.
Experienta nu este necesara, intrucat oferim training de specialitate.

Descrierea jobului

Specialistul DTP:
- relationeaza direct cu clientii in front office, oferindu-le consiliere asupra materialelor, culorilor si formatelor de print, preturi si discounturi etc.;
- creeaza materiale publicitare de indoor si outdoor conform nevoilor clientilor;
- verifica fisierele clientilor si le pregateste pentru tipar;
- realizeaza operatiuni de tiparire in formate A4, A3, alb-negru/color, precum si a celor de print in format mare, pe diferite echipamente de tipar digital, plotter etc.;
- realizeaza operatiuni de finisare a materialelor printate (spiralare, biguire, taiere, infoliere, brosare, capsare etc.);
- realizeaza operatiuni de mentenanta a echipamentelor de tipar digital, plotter, dispozitive de finisare, precum si a locului de munca etc.;
- realizeaza prelucrari grafice si machete in programele: Corel, Photoshop sau Indesign.

Beneficii:
-salariu negociat in urma interviului de angajare, tichete de masa, decontarea transportului la si de la locul de munca, abonament de sanatate la o clinica privata, precum si alte prime/beneficii asa cum sunt prevazute in contractul colectiv de munca.

Roxer Grup este o societate pe actiuni, cu o prezenta in piata de peste 20 de ani. Seriozitatea, grija fata de clienti si fata de angajati ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta. Avem mai multe linii de business, toate integrate in societate, iar pentru a afla mai mult viziteaza site-ul nostru www.roxergrup.ro, www.colorama.ro.

Expirat
DTP specialist - la Colorama Copy Center  -  Roxer Grup SA