District Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Beneficii:
- salariu motivant;
- bonus de performanta;
- masina de companie;
- laptop;
- telefon;
- abonament Premium Regina Maria;

Cerinte:
Studii superioare;
Experienta: de preferat, minim 3 ani experienta anterioara intr-o pozitie de conducere domeniul operational, vanzari sau comercial;
Experienta in coordonare echipa;
Excelente abilitati de comunicare, relationare;
Orientare spre client;
Orientare spre rezultate;
Capacitatea de solutionare a problemelor in situatii de stres sau sub presiune;
Capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor.
Cunostinte PC : Outlook, Excel, Word, MS PowerPoint, etc.;
Permis auto cat B

Descrierea jobului

Obiectivul specific al muncii: Managementul activitatii grupului de magazine alocate;

Este responsabil cu: managementul operatiunilor, cresterea vanzarilor, prevenirea sau reducerea pierderilor cunoscute si necunoscute, reducerea costurilor, managementul bugetelor de salarizare, aplicarea si urmarirea respectarii procedurilor companiei, managementul resurselor umane, respectarea regulilor de siguranta alimentara, respectarea si aplicarea politicilor comerciale si de mercantizare, respectarea procedurilor contabile;
participa la definirea politicilor si procedurilor companiei si asigura aplicarea lor in magazine;
- urmareste, indruma si pregateste in permanenta conducerea magazinelor in executarea sarcinilor zilnice avand drept scop cresterea vanzarilor si minimizarea cheltuielilor aferente;
- coordoneaza si urmareste aplicarea politicilor comerciale si de mercantizare in magazine;
- supervizeaza respectarea aplicarii in timp util a planogramelor si altor plasari de produse;
- supervizeaza activitatea de prevenire a pierderilor de orice natura prin colaborarea cu supervizorul de paza din district si echipa de prevenire a pierderilor ;
- analizeaza raportele operationale periodice de performanta (saptamanale/lunare) avand drept scop identificarea masurilor operationale sau comerciale ce trebuiesc aplicate pentru eficientizarea anumitor procese in magazine, cresterea veniturilor, reducerea pierderilor, reducerea costurilor sau cresterea profitabilitatii;
- analizeaza magazinele alocate din punct de vedere competitional, demografic si comportament client si propune masuri specific comerciale si de marketing;
- coordoneaza activitatile de reamenajare a magazinelor existente;
- acorda suport echipei de deschidere in proiectele de expansiune a retelei;
- asigura legatura si canalele de comunicare dintre magazine si sediul central/depozit;
- ajuta la rezolvarea problemelor (tehnice/ comerciale/ financiare/ contabile/ resurse umane/ operatioale care afecteaza activitatea, productivitatea sau eficienta magazinelor);
- se implica la nivel decizional in procesul de recrutare si selectie (intern si extern) in cazul pozitiilor manageriale din magazine conform cerintelor companiei;

Implicare in selectia si propunerea de furnizori locali de produse fresh – food – n food pentru dept buying si gestionarea proceselor la nivel local, odata inceputa colaborarea cu acestia.

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 1 iul. 2021 Reactualizat 13 iul. 2021 Expiră 12 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos