Distribution Supervisor - Divizia KTI - Cluj

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii medii finalizate; studiile superioare constituie un avantaj;
- Experiență minimă în domeniul FMCG -minim 2 ani; experiența anterioară în marketing și vânzări FMCG constituie avantaj;
- Fără antecedente penale;
- Experiență rutieră de minimum 2 ani;
- Competențe PC;
- Cunoașterea pieței și a concurenței;
- Capacitate de analiză și sinteză, capacitate de comunicare, abilități de vânzare și negociere, abilități numerice, spirit de inițiativa.

Descrierea jobului

- Este responsabil de modul în care se desfășoară activitatea de subdistribuție a tutunului;
- Monitorizează, în permanență realizarea obiectivelor;
- Controlează implementarea promoțiilor, oferă sugestii pentru plasarea materialelor promoționale;
- Acordă suport în analiză realizărilor referitoare la obiectivele specifice;
- Întocmește rapoarte interne privind activitatea din zona alocată, la cererea superiorului direct;
- Comunică agenților de vânzări supervizați mecanismul și modul de implementare a campaniilor promoționale;
- Analizează informațiile primite de la echipa de vânzări din subordine cu privire la campaniile promoționale și întocmește rapoarte privind desfășurarea acestora, în baza acestor informații;
- Participă la negocieri cu clienții non-cheie, pregătește rapoarte periodice pentru potențiali clienți, caută și negociază cu clienți noi, planifică întâlniri, prezintă portofoliul Tobacco, pregătește rapoarte regulate pentru clienții vizitați, oferă condiții comerciale pe baza aprobării politicii comerciale;
- Este responsabil direct de rafturile corespunzătoare ale produselor în locurile comerciale; aranjează produsele în conformitate cu standardele stabilite de vizibilitate.

Postul este disponibil pentru o perioadă nedeterminată.

Descrierea companiei

Să ne cunoaștem!

V-ați întrebat vreodată cum ajung pe rafturi produsele Pampers, Ariel, Oral-B, Duracell, RioMare, Pringles, Dolce&Gabbana, BOSS, Wella, Londa? Cine este responsabil de vânzarea și livrarea acestora către clienti?

Noi suntem!

Faceți cunoștință cu distribuitorul FMCG Interbrands Orbico. Acoperim o gamă largă de brand-uri cunoscute la nivel mondial, de la produse de îngrijire ale părului la produse alimentare și nealimentare. Cu o echipă de experți profesioniști pasionați, oferim soluții complete de afaceri pentru vânzări, servicii logistice și brand management pentru mărcile din portofoliul nostru. În viața noastră de zi cu zi suntem conduși de misiunea, viziunea și valorile noastre.

Despre noi!

In Romania Grupul Orbico are 4 companii:

- Orbico Romania - www.orbico.ro - Orbico Beauty - www.orbicobeauty.ro - Professional Brands - www.professionalbrands.ro - Interbrands - www.interbrands.ro

Nu ezitati sa ne URMARITI!

Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos