de ani Fără Frică...

Publicat 24 Oct 2019 | Reactualizat 21 Nov 2019 | Expiră 24 Nov 2019

Disponent / Dispecer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- limba germana, nivel mediu sau avansat atat scris cat si vorbit, este o conditie obligatorie
- studii medii sau superioare
- cunostinte operare PC ( Windows )
- experienta anterioara ca dispecer / logistica / transport poate reprezenta un avantaj
- experienta anterioara intr-o casa de expeditii poate reprezenta un avantaj
- abilitati organizatorice si de prioritizare a sarcinilor
- abilitati analitice si de rezolvare de probleme
- atentie distributiva si rezistenta la stres
- abilitati excelente de comunicare si negociere cu clientii si furnizorii
- abilitati de lucru independent, dar si in echipa
- orientare catre rezultate

Descrierea jobului

- activitati specifice de expeditie/transport rutier de marfuri
- mentinerea relatiei cu clientii alocati in vederea onorarii comenzilor de transport primite
- administrarea relatiei cu furnizorii de transport ai companiei si negocierea tarifelor de transport cu acestia
- coordonarea camioanelor furnizorilor cu contract de exclusivitate si respectarea conditiilor contractuale
- programarea si optimizarea rutelor, identificarea si informarea clientilor sau furnizorilor asupra celor mai eficiente rute din punctul de vedere al costurilor

Craiss este o afacere de familie condusă de a patra generaţie.
Acest lucru exprimă incredere şi dovedeşte stabilitate. Valorile au fost păstrate fiind transmise din generaţie in generaţie.
Responsabilitatea este asumată personal iar deciziile sunt luate in cel mai scurt timp. Craiss este mai mult decat numele unei familii. Brand-ul reprezintă soluţii logistice integrate şi un grup de companii care in prezent numără 700 de angajaţi in 12 locaţii din 5 ţări. Cu ajutorul a 500 de unităţi de vehicule şi o capacitate de stocare de 115.000 m2 compania controlează, monitorizează şi sprijină procesele logistice. Intotdeauna cu pragmatism şi cu picioarele pe pămant. Intotdeauna bazandu-ne pe cunoştinţele noastre extinse in toate domeniile de logistică.

Expirat
Disponent / Dispecer  -  CRAISS LOGISTIK S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles