Publicat 18 Ian 2017 | Reactualizat 15 Feb 2017 | Expiră 19 Feb 2017

Dispecer/Disponent Transport International de Marfuri

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare sau medii;
Cunostinte avansate/medii de limba engleza/germana;
Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
Persoana organizata, cu o buna capacitate de coordonare si planificare;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Atentie distributiva si capacitate de concentrare;
Experienta intr-un post similar in domeniul transportului international de marfuri constituie avantaj.
Domiciliul/resedinta in Sf. Gheorghe/Brasov sau zonele adiacente.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Coordoneaza un anumit numar de camioane din flota;
Mentine relatiile cu case de expeditii, firme de transport si beneficiari ai transporturilor de marfuri;
Receptioneaza comenzile de transport, verifica si stabileste traseele optime de deplasare;
Transmite soferilor detalii despre transport si tine permanent legatura cu acestia prin sistemele de comunicare;
Monitorizeaza evolutia curselor, activitatea soferilor si pozitionarea camioanelor;
Tine evidenta comenzilor de transport, opereaza comenzile in sistemul informatic;
Beneficii:
Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Transport asigurat la / de la locul de munca;

Int. Transporte Popovici S.R.L. este o firma romaneasca cu traditie in transportul rutier international de marfuri, activand in acest domeniu din anul 1997. Activitatea firmei se desfasoara in noua locatie situata pe DJ 103B Ozun-Chilieni, in apropiere de Municipiul Sf. Gheorghe-judetul Covasna, unde functioneaza de curand si un service auto multibrand si o statie de Inspectie Tehnica Periodica - ITP, pentru camioane si semiremorci. . Parcul auto este format din peste 150 de ansambluri cu autotractoare noi fabricatie 2016.

Expirat
Dispecer/Disponent Transport International de Marfuri  -  Int.Transporte Popovici SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă