Publicat 07 Iul 2006 | Reactualizat 07 Aug 2006 | Expiră 07 Aug 2006

DISPECER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studiile superioare - constituie avantaj
Abilitati operare PC (word, excel, internet)
Experienta in curierat/posta minim un an
Capacitate de organizare, orientare catre client, promptitudine, atentie la detalii.

Descrierea jobului

Asigura alocarea in cel mai scurt timp si cea mai eficienta maniera a comenzilor catre curierii din zona pe care o are in coordonare;
* Asigura transmiterea si/sau inregistrarea tuturor informatiilor relevante in mod consistent si in conformitate cu procedurile companiei;
* Asigura ca toate comenzile si datele relevante despre livrari sunt comunicate catre curieri prin radio sau telefon in cel mai scurt timp;
* Asigura ca toate informatiile necesare departamentului Serviciu Clienti referitoare la situatia livrarilor si a preluarilor sunt transmise in timp util si sunt complete si relevante;
* Ofera informatii clientilor CURIERO cu privire la serviciile companiei

Descrierea companiei

CINE ESTE CURIERO?

Ctiva ntreprinzatori romni au creat o puternica retea nationala care ofera solutii de curierat n sistemul door-to-door. Compania de curierat rapid Curiero a construit si testat o retea nationala de curierat n sistemul door-to-door care asigura livrarea oricarui obiect n 24 ore.

Curiero depaseste stadiul de simplu transport al coletului din orasul A n orasul B sau comuna C. n functie de multitudinea, greutatile si fragilitatea obiectelor trimise, exista pachete de solutii personalizate pentru fiecare gen de nevoie, pentru fiecare client.

Curiero dispune de o retea de 60 de agentii n marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru Romnia.

CUM ESTE CURIERO?

 flexibil - ridicarea coletelor se face ntre orele 07:00 si 19:30 iar livrarea se asigura n 24 de ore. n cazuri de urgenta, contra unei taxe suplimentare, se poate asigura
livrarea n aceeasi zi sau pana cel trziu a doua zi la ora 10:00.
 sigur si de ncredere - n afara de un control riguros exercitat de oamenii din retea si a respectarii cu strictete a procedurilor interne, Curiero foloseste serviciile societatilor de asigurari Allianz si Unita pentru asigurarea coletelor de valoare.
 comunicativ, transparent - ofera permanent solutii care scutesc clientul de orice stres n timpul desfasurarii livrarilor. Acesta poate monitoriza si evalua proiectele n orice moment.

CURIERO – Oriunde in tara la timp

E-mail: hr@curiero.ro
Fax:021/667 06 72

Expirat
DISPECER  -  SC CURIERO SERVICE SRL